“Ura e Bosforit vishet kuq e zi”, Taulant Balla publikon foton live nga Stambolli

“Ura e Bosforit vishet kuq e zi”, Taulant Balla publikon foton live nga Stambolli

Shqipëria feston sot 108-vjetorin e Pavarësisë, një ditë kjo e veçantë për të gjithë shqiptarët, kudo ndodhen.Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla njofton se në Stamboll, një qytet ku ka edhe shumë shqiptarë, Ura e Bosforit është veshur kuq e zi dhe do të qëndrojë kështu deri nesër në mëngjes.

“LIVE STAMBOLL – URA E BOSFORIT. Faleminderit“, shkruan Balla.