Tre opsione për Calhanoglu në rast mosrinovimi! Mesazhi në rrjetet sociale hap polemika…

Tre opsione për Calhanoglu në rast mosrinovimi! Mesazhi në rrjetet sociale hap polemika…

Rinovimet kanë ngrirë, por koha po skadon dhe fundi i sezonit po vjen…

Jo vetëm Gigio Donnarumma, por asgjë të re nuk ka edhe në frontin e Hakan Calhanoglu.

Fantazisti turk vesh fanellën kuqezi prej vitit 2017 dhe vetëm në vitin e fundit ai ka nisur të bëhet vendimtar edhe pse me luhatje gjithashtu.

Kontrata e tij skadon pas dy muajsh dhe ndaj mund të zgjedhë të largohet me zero kudo.

Deri më sot nuk ka pasur asnjë hap përpara nga klubi në negociatat e rinovimit. Përveç kësaj, Paolo Maldini ka vendosur të ngrijë gjithçka, për të shmangur shpërqendrimet dhe thashethemet duke hequr vëmendjen nga Champions League.

Situata tashmë është përshkruar në javët e fundit, Milani i ka propozuar Calhanoglu një rinovim afatgjatë prej rreth 4 milion euro në sezon, duke përfshirë bonuse.

Agjenti Gordon Stipic kërkon të paktën 5 milion plus çmime shtesë. Situata ende nuk është zhbllokuar.

Tre opsionet e Calhanoglu: një pistë italiane dhe dy të huaja

Prioriteti i Calhanoglu, të paktën sipas personave të brendshëm, do të ishte gjithmonë gjetja e një marrëveshjeje me Milanin.

Turku ndihet në qendër të projektit dhe nuk ka ndërmend të largohet nga ekipi që e ndihmoi në momentin më të keq të karrierës.

Por pa një marrëveshje për rinovimin, Calhanoglu do të shohë përreth.

Opsionet nuk mungojnë: duket se tre klube ndërkombëtare janë duke lëvizur dhe të interesuar për Calhanoglu, që do të përfaqësonte një goditje falas.

Në Itali është Juventus. Përveç ndjekjes së Donnarumma, rivalët historikë të Milan do të interesoheshin gjithashtu për mundësinë e rrëmbimit të kartonit të Calhanoglu.

Shumë do të varet nga trajneri i ardhshëm i Juventusit, por profili i playmakerit turk nuk ka aspak mendje, pavarësisht nga udhëzimi teknik.

Sirena gjithashtu në Premier League. Në veçanti Arsenali, i gatshëm për të revolucionarizuar skuadrën pas një kampionati shumë zhgënjyes, do të ishte interesuar me agjentin. Nëse Topçinjtë nuk arrijnë të mbajnë Ceballos dhe Odegaard (të dy të huazuar nga Real Madrid) ata mund të kthejnë vëmendjen seriozisht te lojtari i Milanit.

Më në fund, opsioni më i ndjeshëm. Një kthim në shtëpi, te Galatasaray. Në fakt, Calhanoglu ka pranuar në mënyrë të përsëritur që ka bërë tifo për klubin e Stambollit dhe se një ditë dëshironte të vishte fanellën verdhekuqe.

Kush e di nëse momenti i duhur do të vijë në të vërtetë verën e ardhshme.

Sakaq, postimi i tij në rrjetet sociale duket shumë polemik: “kur personat flasin shumë” kishte shkruar ai duke shfaqur golin ndaj Sassuolo.

TAGS