Transferime të reja në afatin e janarit, presidenti Scaroni jep lajmin e madh për Milanin

Transferime të reja në afatin e janarit, presidenti Scaroni jep lajmin e madh për Milanin

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka lënë të kuptohet se klubi do të vazhdojë të jetë protagonist në afatin kalimtar të janarit.

Rossonerët tashmë kanë qenë aktivë në mercato duke siguruar nënshkrimet e Soualiho Meite nga Torino në huazim me një mundësi për të blerë dhe Mario Mandzukic si një transferim falas, me shumë burime që pretendojnë se Fikayo Tomori është afër nënshkrimit gjithashtu nga Chelsea

Scaroni foli në Asamblenë e Lega që u zhvillua sot në Milano dhe ai u intervistua nga gazetarët e pranishëm, përcjell ORAinfo.

Ai u pyet nëse Milani do të vazhdojë të jetë protagonist në janar, për të cilën ai shtoi: “Unë do të thoja po, le të shpresojmë për më të mirën tani”.

Potencialisht mund të jetë një aluzion nga presidenti Rossoneri se ka ende negociata të ndryshme në tubacion, por mund të jetë gjithashtu se është një shpresë e thjeshtë gjenerike që ekipi do të forcohet, duke qenë se nuk dihet se sa përfshihet Scaroni ditën- marrëveshjet e përditshme në treg. /ORAinfo/

TAGS