Transferi ‘bombë’ i Milanit nga Interi

Transferi ‘bombë’ i Milanit nga Interi

Milan transferon yllin e Interit.

Kush do ta mendonte një gjë të tillë! Milan po bëhet gati për të filluar një sulm në merkato për transferimin e Marcelo Brozovic.

Fichejes.net raporton që Milan është duke tentuar transferimin e tij në një periudhë kur Brozovic mund të rinovojë kontratën dhe pikërisht për këtë arsye Milan po mundohet të përfitojë nga kjo situatë.

Kjo shihet edhe si një lloj hakmarrje për shkak se Inter në një situatë të ngjajshme tentoi më herët transferimin e Hakan Calhanoglu por pa sukses.

Tashmë një gjë e tillë mund ti kthehet Neroazzurëve me kartonin e Marcelo Brozovic i cili ka shumë mundësi të largohet këtë verë.

TAGS