Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City.

Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron e nëntë të Premierligës.

Dy skuadrat janë në top formë, andaj përballja pritet të jetë mjaftë interesante, shkruan lajmi.net.

Tashmë janë publikuar formacionet bazë të zgjedhura nga Jose Mourinho, respektivisht Pep Guardiola.

Formacionet zyrtare:

Tottenham: Lloris, Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hjobjerg, Sissoko, Ndombele, Bergwijn, Son, Kane.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Mahrez, Bernando, Torres, Jesus.

Ndeshja nis në ora 18:30.

TAGS