Tottenham – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet e mundshme

Tottenham – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet super derbi mes Tottenham Hotspur dhe Liverpoolit në kuadër të xhiros së 20-të në Premierligë.

Dy skuadrat nuk gjenden mirë në tabelë dhe pothuajse kanë formë të njëjtë, andaj sonte pritet të jetë një ndeshje e bukur.

Te klubi i Jurgen Klopp pritet të ketë mungesa. Lojtarët që mungojnë tashmë dihet, janë; Gomez, Jota, Van Dijk dhe Keita. Kurse te Jose Mouriho do të mungoj vetëm Lo Celso.

Kujtojmë që skuadra e Spurs gjendet në vendin e 6-të me 33 pikë, kurse ajo e ‘The Reds’ në të 5-tin me 34 pikë.

Formacionet e mundshme:

Tottenham: Lloris; Rodon, Dier, Davies, Reguilon, Aurier; Ndombele, Hojbjerg; Son, Kane, Bergwijn

Liverpool: Alisson; Fabinho, Matip, Alexander-Arnold. Robertson; Alcantara, Wijnaldum, Shaqiri; Mane, Salah, Firmino

TAGS