Tonali e di se çfarë kërkon Milani

Tonali e di se çfarë kërkon Milani

Sandro Tonali vazhdon të rritet për çdo ditë dhe lojë që kalon, lejohet të punojë pa presion te Milan.

Dhe me këtë, koha e tij e lojës me ekipin është rritur gradualisht, gjë që është një shenjë pozitive.

Siç raportohet nga Tuttosport, ky muaj e gjysmë i parë me Rossonerët ndihmoi ish-mesfushorin e Brescia të kuptojë se çfarë kërkon Milani dhe sa peshë ka fanella që ai do, përcjell ORAinfo.

Rruga për tu bërë një mesfushor fillestar është e gjatë dhe e vështirë.

Sidomos nëse jeni 20-vjeç dhe keni pak përvojë në nivele të caktuara. Për të mos përmendur Serinë A, edhe pse Tonali luajti sezonin e plotë me Brescia mandatin e kaluar.

Kjo u tha, prania e lojtarëve të nivelit të lartë në skuadër është thelbësore pasi i ka lejuar Pioli të shmangë presionin ndaj Tonali.

Menaxheri, në fakt, ka mundësi të presë për të riun, për ta lënë të luajë i qetë, kur të jetë e nevojshme.

Vetë Tonali mund të përfitojë nga situata, duke shmangur shkuarjen shumë shpejt.

Siç u përmend, Ismael Bennacer dhe Franck Kessie i garantojnë atij kohën e nevojshme për t’u vendosur, rritur dhe vendosur. /ORAinfo/

TAGS