Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

Nuk do të ketë tifozë në festën e titullit kampion, thjesht një ceremoni zyrtare nga ana e FSHF-ës. Mirëpo, kryeqyteti nuk mund të qëndroj kurrsesi në heshtje përpara titullit të 25-të në histori. Tirana po përgatitet në mënyrën e sajë, aq sa mund t’ia lejojnë rregullat e imponuara nga Covid-19, për të festuar këtë trofe të veçantë në një vit jubile.Klubi bardheblu “ngjyrosi” me flamuj dhe banderola disa nga rrugët kryesore të kryeqytetit për të sjell tek tifozët dhe qytetarët pak nga “aroma” e titullit që do të festohet sot në mbrëmje në stadiumin “Air Albania”.

TAGS