Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë, policia jep detaje

Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë, policia jep detaje
12:51 | 17 Nentor 2019

Ilustrim

Mbrëmjen e së shtunës, Prishtina ka qenë e mbushur me tifozë që kanë ardhur nga Anglia për ta përkrahur ekipin e tyre në lojën që do ta ketë sot me Kosovën në “Fadil Vokrri”. Mirëpo disa prej tyre edhe janë përleshur

Anglezët janë mahnitur me mikpritjen që e kanë gjetur në Kosovë, mirëpo duket se kanë pasur telashe me njëri-tjetrin.

Express mëson se disa tifozë anglezë janë përleshur në mes vete mesnatën e kaluar në Prishtinë.

Madje në këtë rast ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës.

“Është raportuar një rast I mosmarrëveshjes në sheshin Nënë Tereza në Prishtinë. Policia ka reaguar dhe ata kanë marrë ndihmën e nevojshme. Bëhet djalë për tifozë anglezë. Në koordinim me prokurorin, të njëjtit janë liruar”, kanë thënë nga policia për Express.

Nga kjo përleshje, të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Ndryshe, Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian të vitit 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në grupin e vdekjes e garën e verës – me Portugalinë e Belgjikën.

TAGS