Thellohet bilanci tragjik i vetëvrasjeve në futboll

Thellohet bilanci tragjik i vetëvrasjeve në futboll

Thellohet bilanci tragjik i vetëvrasjeve, një tjetër ish-futbollist i jep fund jetës.

Situatë alarmante në Uruguaj! Një tjetër futbollist i ka dhënë fund jetës, teksa në pak kohë ka shkuar në 3 numri i ish-futbollistëve të vetëvrarë.

Pas Uillim Martines (38-vjeç) dhe Emilio Kabrera (27-vjeç) në orët e fundit është lajmëruar për vdekjen e ish-mesfushorit Maksi Kastro (46-vjeç).

Në shtetin e Amerikës Lateine, janë të tronditur dhe po mendohen se çfarë masash të marrin për të parandaluar numrin e lartë të vetëvrasjeve të futbollistëve dhe ish-futbollistëve. Ndërkohë, pak muaj më parë, të njëjtin fat tragjik ka patur dhe ish-sulmuesi Santiago Garsia.

TAGS