The Sun: U tha se ishte shtatzënë, zhduket e dashura e Putin

The Sun: U tha se ishte shtatzënë, zhduket e dashura e Putin

Janë bërë dy vjet që kur Alina Kabaeva, e dashura e Vladimir Putin është zhdukur nga syri i publikut.Sipas “The Sun”, Alina, fituese e medaljes së artë olimpike, nuk është parë që nga viti 2018.

Asokohe u tha se ajo ishte shtatzënë me presidentin rus dhe se në muajin prill kishte lindur dy djem në një klinikë në Moskë.

Mirëpo, në Rusi tashmë janë shqetësuar për fatin e saj, sepse nuk dinë asgjë prej gati 2 vjetësh.

Alina është një nga gjimnastët më të dekoruara në historinë e gjimnastikës, me 2 medalje olimpike, 14 medalje në Kampionatin Botëror dhe 25 medalje në Kampionatin Evropian.

Pasi u tërhoq nga sporti, ajo iu kthye politikës dhe u bë deputete në partinë e Putinit.

TAGS