Thaçi takohet me Ramën, bisedojnë për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit

Thaçi takohet me Ramën, bisedojnë për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takua me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Në një njoftim në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon si dhe përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit.

“Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit”, ka shkruar në facebook, Hashim Thaçi./Telegrafi/

TAGS