“Tërmet” te Milani, ja ku po transferohet Romagnoli

“Tërmet” te Milani, ja ku po transferohet Romagnoli

Juventus, po bën plan të bëjë një lëvizje për mbrojtësin e Milanit, Alessio Romagnoli, zbilon Corriere dello Sport.

Marrëveshja aktuale e 26-vjeçarit në San Siro skadon në qershor 2022 dhe atij ende nuk i është ofruar një zgjatje të kontrates, përcjell ORAinfo.

Juve mund të tentojë të sjellë Romagnolin si transferim i lirë, por mbetet për t’u parë nëse ai do t’i bashkohet një prej rivalëve kryesorë të Milanit./ORAinfo/

TAGS