Tag: Zyrë

Ky është efekti që Covid-19 do të ketë në biznesin e udhëtimit, sipas Bill Gates

30/11/2020

23:35 | 29 Nëntor 2020 Ndryshimet gjithëpërfshirëse që kemi parë këtë vit në punën në zyrë dhe udhëtimet e biznesit nuk do të zhduken, edhe ... Read More

Sa rrezikoni nëse rrini ulur 8 orë në ditë

09/11/2019

Kur bëhet fjalë për një ditë të gjatë pune në zyrë, një mbrëmje të ulur para TV apo orë të kaluara duke luajtur lojëra të ... Read More

Si i hoqa të çarat në këmbë pa shkuar te mjeku

29/07/2019

Unë punoj në një zyrë në një ndërtesë të madhe që ka 20 kate dhe disa pavione.Gjatë ditës së punës, unë duhet të çoj dokumente ... Read More

Gjuriq: Vuçiq foli pa kalkulime për Kosovën

27/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Kosovës në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, është deklaruar lidhur me fjalimin gati tre orësh të presidentit Aleksandar Vuçiq në ... Read More

Gjuriq thotë se Lista Serbe është e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj

25/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e ... Read More

Përgatiteni në shtëpi: Limonada me livando që i shëron dhimbjet e kokës dhe ankthin

24/05/2019

Është thuajse e pamundur ta shmangni stresin. Është kudo – në shtëpi, zyre dhe çdo herë që dilni. Ankthi është problem i zakonshëm këto ditë, ... Read More

Gjuriq paralajmëron kundërmasa ndaj Kosovës

23/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se vendosja e masave të mundshme kundër masave të Prishtinës ... Read More

Gjuriqit serish i ndalohet hyrja në Kosovë?

20/05/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka akuzuar Prishtinën zyrtare se nuk e kanë lejuar të vizitojë sot ... Read More

Marko Gjuriqit i refuzohet hyrja në Kosovë

18/05/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, paralajmëroi se të dielën do të jetë në veri të vendit, ditën kur qytetarët atje ... Read More

Thaçi: Ndërpreva në gjysmë takimin e PAN-it kur kuptova se Radojçiqi ishte aty

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se koalicionit PAN ia kishte sjellë në zyrë Milan Radojçiqin, të dyshuar për kontrollim të nëntokës në veri ... Read More

Gjuriq kërkon hetimin e akuzave të Rada Trajkoviqit, lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

22/04/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot se Rada Trajkoviq ka akuzuar shtetin e Serbisë për terrorizëm shtetëror dhe vrasjen ... Read More

Gjuriq: Nuk do të ketë takim dypalësh me përfaqësuesit e Prishtinës në Berlin

18/04/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, deklaroi sot se nuk do të ketë një takim bilateral në mes të ... Read More