Tag: Zvicrës

Granit Xhaka: Ju afrova Federatës Shqiptare të Futbollit, por nuk më deshën, vetëm Cana më ka telefonuar dhe…

18/01/2022

Në rrëfimin e tij, ylli Kosovar i kombëtares së Zvicrës ka treguar se ai së bashku me vëllanë, Taulantin, u përpoqën të afroheshin te Kombëtarja ... Read More

UEFA ri-cakton përballjet për fazën 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve – vëmendja te dy super derbi

13/12/2021

Shorti i fazës së 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve po zhvillohet në këto çaste në Nyon të Zvicrës dhe atë mund ta ndiqni ... Read More

Formacionet e mundshme, Itali – Zvicër

12/11/2021

Itali – Zvicër, formacionet e mundshme. Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Zvicrës do të ndeshen sot (e premte) mes vete në ndeshjen e vlefshme ... Read More

Champions League fillon me surpriza! S’ka vlerë goli i Ronaldos, Young Boys mposht në ‘frymën e fundit’ Manchester United me 10 lojtarë

14/09/2021

Champions League ka filluar me surpriza të mëdha. Kampionët e Zvicrës, Young Boys kanë mposhtur me përmbysje Manchester United. Në Zvicër ndeshja filloi mirë për ... Read More

Kartonët nuk e ndalin Xhakën, shqiptari shfaqet në fushë në ndeshjen ndaj Spanjës, kapiteni motivon në mënyrën e duhur shokët e ekipit

02/07/2021

Aktualisht është duke u luajtur pjesa e dytë e minutave shtesë, mes Zvicrës dhe Spanjës. Pas përfundimit të pjesës së parë të shtesës prej 15 ... Read More

“Doja të ndihmoja skuadrën por s’ia dola”, Mbappe reagon pas eliminimit të Francës: E vështirë të qetësohem, por ky është futbolli

29/06/2021

Penalltia e humbur prej tij ndaj Zvicrës, largoi para kohe Francën nga “Euro 2020”, ekipit, kampion bote në fuqi dhe pretendente për ta fituar këtë ... Read More

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Uellsi – Zvicra

12/06/2021

Përfundon pa gola pjesa e parë ndërmjet Zvicrës dhe Uellsit. Ka përfunduar pjesa e parë në duelin ndërmjet Uellsit dhe Zvicrës. Kombëtarja e Uellsit është ... Read More

Arrihet marrëveshja, Grani Xhaka transferohet të gjiganti nga Serie A

09/06/2021

Serie A pritet të jetë destinacioni i radhës për futbollistin shqiptar. Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka po përgatitet për ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian ... Read More

Blero shkon special në Zvicër për ta festuar ditëlindjen e vjehrrit

05/06/2021

Blero drejt Zvicrës për ta festuar ditëlindjen e vjehrrit. Blero ka udhëtuar drejt Zvicrës për ditëlindjen e vjehrrit. Ai dhe gruaja e tij Afrona nga ... Read More

Zvicra fiton fal Shaqirit, fitojnë edhe Italia e Gjermania.

29/03/2021

Shaqiri ia siguron fitoren Zvicrës, fitojnë edhe Italia e Gjermania. Xherdan Shaqiri me golin e tij ia siguroi Zvicrës një fitore minimale kundër Lituanisë, ndërkohë ... Read More

Salihu: Kundër Spanjës luajmë vetëm në stadiumin “Fadil Vokrri”

13/12/2020

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Kosovës bënë pjesë në Grupin B ... Read More

Ja cila është kartëmonedha më e sigurt në botë!

23/10/2020

Banka Nacionale e Zvicrës ka prezantuar tashmë kartëmonedhën e re prej 20 frangave. Për të, zëvendësdrejtori Fritz Zurburg thotë se mund të jetë kartëmonedha më ... Read More