Tag: zeza

Pikat e zeza mund t’i heqni me këta dy përbërës

08/09/2020

Pikat e zeza nuk do të zhduken pa përdorur produkte të ndryshme. Që t’i heqim pikat e zeza gjithnjë duhet menduar për ndonjë truk apo ... Read More

Test për syshqiponjët: Arrini të lexoni ndonjë fjalë në foto?

30/06/2020

Duken si viza të bardha dhe të zeza, por në fakt ka edhe diçka më shumë. Testet me imazhe të fshehura janë një mjet i ... Read More

Enca shpërthen ndaj artistëve shqiptarë: Sa bukur do ishte të ngriheshit për një çështje që na prek dhe ne

02/06/2020

Shumë personazhe të njohur po postojnë në profilin e tyre në ‘Instagram’ foto të zeza pas protestave për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd, nga efektivi ... Read More

Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj: Ato me mbi 70% kakao bëjnë mrekulli për mendjen, zemrën dhe imunitetin

02/01/2020

Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut.Edhe më parë studime të shumta kanë treguar se çokollata e ... Read More

Si t’i hiqni pikat e zeza me produktet që keni në frigorifer?

15/09/2019

Pikat e zeza janë një papastërti e lëkurës që mund të bëhet e bezdisshme sa herë shihni veten në pasqyrë. Për fat të mirë ekzistojnë ... Read More

Pse kam pika të zeza dhe si të shpëtoj prej tyre?

04/05/2019

Sado të rregullta të jemi me pastrimin dhe trajtimet e fytyrës, pikat e zeza do të mbeten gjithnjë aty. Për pak kohë s’i shohim, pastaj…Përshëndetje! ... Read More

Soda e bukës – përbërësi magjik që jua largon pikat e zeza në hundë

18/04/2019

Pikat e zeza janë një lloj i gungave të vogla të cilat shfaqen kur poret e lëkurës bllokohen dhe mbushen me vaj dhe qeliza të ... Read More

E zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare: Një “shëtitje” në historinë dhe simbolikën e flamurit gjerman

18/02/2019

Para 100 vitesh, tri ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një histori ... Read More

Lëshohet në përdorim stacioni i ri filtrues për ujëra të zeza në Gjevgjeli

26/09/2018

Stacioni i ri filtrues për ujëra të zeza në Gjevgjeli sot u lëshua në përdorim. Ai ka kapacitet për trajtimin e ujërave të zeza prej ... Read More