Tag: zëvendëspresidentin

Thaçi pas takimit me Wilson: Mungesa e një marrëveshje Kosovë-Serbi mund të ketë pasoja për rajonin

27/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zëvendëspresidentin e Atlantic Council, Damon Wilson, së bashku me një delegacion nga Senati dhe Kongresi ... Read More

Zëvendëspresidenti i PE-së: Korrigjimi kufirit s’është ide e mirë

02/01/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland. Në konferencë të përbashkët Wieland, Haradinaj sëbashku me Wienland, gjatë takimit ... Read More

Haradinaj takon zëvendëspresidentin e PE-së, i kërkon përkrahje për liberalizimin e vizave

02/01/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland. Haradinaj sëbashku me Wienland, gjatë takimit kanë folur për liberalizimin e ... Read More