Tag: Zelandën

“Pse shpërfytyroheni me zor?”, Vesa Luma i jep përgjigjen epike ndjekëses që e akuzoi për ndërhyrje kirurgjikale

21/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma dhe Big Basta janë shpërngulur prej kohësh në Zelandën e Re. Dyshja është gjithmonë aktive në rrjete sociale ku ndajnë me ndjekësit ... Read More

Coronavirusi ‘shkatërron’ tregun e seksit/ Prostituta: Klientët largohen sikur jam unë virusi

06/02/2020

Coronavirusi duket se ka prekur edhe tregun e seksit. Në Zelandën e re, prostitutat kineze ankohen se klientët largohen sapo i shohin që janë kineze. ... Read More

Mbi 1,000 raste me fruth në Zelandën e Re

05/09/2019

Përhapja e vazhdueshme e fruthit në Zelandën e Re arriti majat me mbi 1,000 raste të konfirmuara.Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi tha se 1,051 ... Read More

Fëmijët e vegjël jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetshëm

02/09/2019

Sipas disa studimeve, të kryera nga një grup shkencëtarësh në Zelandën e Re, fëmijët e vegjël në një familje janë më të prirur të jenë ... Read More

Papagalli më i madh i zbuluar kishte peshuar 7 kilogramë

01/09/2019

Por ky lloj nuk gjendet edhe tani, sipas disa zbulimeve që janë bërë në Zelandën e re, para 20 milionë viteve ka jetuar ky lloj ... Read More

Politikania më ‘cool’, si u bë Jacinda Ardern nga DJ e diskotekave në kryeministre të Zelandës së Re

21/03/2019

Ajo është liderja më e re femër në botë, duke qeverisur në Zelandën e Re si kryeministre, në moshën 37 vjeçare. Por përpara sigurimit të ... Read More

Gold AG reagon ndaj sulmit terrorist në Zelandën e Re: Edhe gjyshin tim e vranë në xhami terroristët serb

15/03/2019

Reperi i njohur, Gold AG, ka reaguar lidhur me sulmin e ndodhur sot (e premte) në Zelandën e Re. Si pasojë e dy sulmeve në ... Read More

Hoxhaj dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re

15/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re. Një një postim në Twitter, Hoxhaj ka thënë se populli i ... Read More

E ‘tradhtoi’ veshja teksa bënte “twerk”, reperja Cardi B detyrohet ta ndërpresë koncertin

03/01/2019

Reperja e njohur Cardi B, ka perfmoruar së fundmi në festivalin “Bay Dreams”, në Zelandën e Re. Mirëpo jo gjithçka ka shkuar mirë gjatë performancës ... Read More