Tag: Ymeri

PSD propozon takim të Grupeve Parlamentare në lidhje me pagën minimale

13/05/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, përmes një letre iu ka propozuar kryetarëve të Grupeve Parlamentare të Kuvendit të Republikës që të takohen nesër për ... Read More

PSD kundër pezullimit të taksës ndaj Serbisë

30/03/2019

Anëtari i delegacionit shtetëror të Kosovës për bisedimet me Serbinë Visar Ymeri mendon se Qeveria e Kosovës nuk duhet ta pezullojë taksën 100 për qind ... Read More

SBASHK-u: Nga 8 prilli mund të hyjmë përsëri në grevë të përgjithshme (Video)

28/03/2019

Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se partia që udhëheq me Ministrinë e Arsimit po mundohet që grevën ta hedhin në taborin politik. Ymeri, ... Read More

Ymeri takon në Tiranë dy ministrat nga Kosova

23/03/2019

Nënkryetari i PSD-së Visa Ymeri ka marrë pjesë të shtunën në Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste të Shqipërisë, ku ishin të ftuar si Parti Socialdemokrate. ... Read More

Ymeri: Së shpejti fillojnë hetimet për PTK

20/03/2019

Nënkryetari i PSD-së dhe deputeti i kësaj partie, Visa Ymeri ka theksuar se gjendja në PTK është jashtëzakonisht shqetësuese. Ymeri, përmes një postimi në Facebook, ... Read More

SBASHK-u këmbëngul: Orët e humbura nuk zëvendësohen pa marrë vendim gjykata (Video)

15/03/2019

Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se orët e humbura mësimore nuk do të zëvendësohen siç ka thënë Ministria e Arsimit, pa vendosur ndryshe ... Read More

Ymeri i penduar: Qasja ime si kryetar i Vetëvendosjes ishte e gabuar në raport me përfaqësuesen e Kosovës në futboll (Video)

20/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri ka pranuar se qasja e tij dhe e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj përfaqësueses së Kosovës në futboll ... Read More

Ymeri: Mogherini e pranoi se gjërat në Kosovë kanë ndryshuar dhe se Thaçi nuk është më negociatori i vetëm (Video)

20/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri, ka thënë se nga 8 janari i këtij viti qëndrimi i Federica Mogherinit ndaj Hashim Thaçit, ... Read More

Ymeri përplaset me Mushkolajn për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm të Qeverisë (Video)

19/02/2019

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) dhe deputeti, Visar Ymeri dhe analisti Imer Mushkolaj kanë debatuar ashpër për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm ... Read More

Ymeri: Ideja për qeveri gjithëpërfshirëse erdhi nga LDK-ja (Video)

19/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri ka thënë se PSD është kundër rrëzimit të Qeverisë Haradinaj për shkak të taksës, ndërsa sipas ... Read More

Ymeri i SBASHK-ut: Nëse Ligji i pagave kalon në Kuvend, shpresojmë te Presidenti (Video)

30/01/2019

Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se Këshilli Drejtues i kësaj sindikate i ka dërguar letër Kryeministrit që të tërheq ligjin për paga. Ymeri, ... Read More

Deputetët e PSD-së takohen me Apostolovan, diskutojnë edhe për dialogun

24/01/2019

Deputetët e Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, Visar Ymeri dhe Shqipe Pantina kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësuesen e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova. Në ... Read More