Tag: Xiaomi

Telefoni 108-megapiksel i Xiaomi, vjen në Evropë

06/11/2019

Lajmi i keq është se CC9 Pro nuk do të shitet jashtë Kinës. Lajmi i mirë është se Xiaomi prezantoi një model thuajse identik i ... Read More

Xiaomi Mi 9 Pro 5G dhe Mi Mix 4 5G mbërrijnë javën e ardhshme

16/09/2019

Xiaomi tani e ka konfirmuar këtë, dhe të dy telefonat do të zyrtarizohen në 24 shtator në Kinë. Prezantimi në fjalë do të forcojë portofolin ... Read More

Xiaomi promovon telefonin Redmi, me kamerën 64MP

24/07/2019

Xiaomi po sjell një telefon Redmi 64MP në tregun e telefonave, por nuk dimë kur, me çfarë çmimi apo çfarë do të duket në pamje.  ... Read More

Të hyrat e Xiaomit u rritën 27 për qind në çerekun e parë të 2019-ës

20/05/2019

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur, Xiaomi, raportoi shifra pozitive të shitjeve për çerekun e parë të vitit 2019. Besohet që ky rezultat është ndihmuar ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Xiaomi trefishon profitin, përkundër ngadalësimit të tregut të telefonave

20/03/2019

Krijuesi kinez i telefonave Xiaomi trefishoi profitet e tyre në tremujorin katërt të vitit 2018, duke u përqendruar në tregjet ndërkombëtare dhe një llojshmëri gjithnjë ... Read More

Xiaomi do të lansoj telefonin e lojërave, Black Shark 2, më 18 mars

08/03/2019

Për një kohë tani dihet se Xiaomi ka një telefon të ri të lojrave në përgatitje. Është pasardhësi i Xiaomi Black Shark-ut të parë dhe ... Read More

Xiaomi nuk do të lansoj një telefon të palosshëm së shpejti

01/03/2019

Në MWC 2019, Xiaomi lansoi disa telefona të rinj si Mi 9 dhe Mi Mix 3 5G. Megjithatë, nëse do të mungonte një lloj pajisjeje ... Read More

Xiaomi lansoi telefonin 5G me çmim shumë të volitshëm (Foto)

24/02/2019

Prodhuesi kinez Xiaomi, i njohur për prodhimin e telefonave shumë të kompletuar dhe me çmime të volitshme, prezantoi telefonin e ri që nuk dallon shumë ... Read More

Xiaomi do të zbuloj telefonin transparent Mi 9, në MWC 2019

19/02/2019

Xiaomi njoftoi se do të ofrojë një njësi transparente Mi-9 Explorer Edition për Mi 9 të ardhshëm, ngjashëm me versionin transparent të telefonit Mi 8 ... Read More

Xiaomi debuton telefonin e ri, Redmi Go

30/01/2019

Xiaomi ka tendencë për të lansuar një bollëk telefonash gjatë një viti. Sot, firma ka njoftuar një hyrje të re në linjën e tyre të ... Read More

Xiaomi prezanton telefonin e parë palosës, nga një ekran gjigant shndërrohet në pajisjen me tre ekrane të vegjël (Video)

23/01/2019

Kompania kineze Xiaomi ka prezantuar telefonin e mençur palosës, i cili nga një ekran i madh arrin të shndërrohet në një telefon me tre ekrane ... Read More