Tag: Xhaçka

Meta ngushëllon për vdekjen e ushtarit Klodian Tanushi: U prehsh në paqen e përjetshme heroi ynë

11/05/2019

Pas lajmit të hidhur të dhënë nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, se ka ndërruar jetë edhe ushtaraku i dytë i kontigjentit shqiptar në misionin ... Read More

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

09/05/2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka pas kthimit nga Letonia, ka vizituar familjen e nëntetares së rënë në krye të detyrës Zarife Hasanaj. Në një njoftim ... Read More

Ministrja Xhaçka takon kontingjentin shqiptar pas ngjarjes në bazën ushtarake

08/05/2019

  Më pak se 24 orë nga ngjarja në bazën Camp Adazi në Letoni, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka udhëtoi drejt Rigës për të vizituar ... Read More

Helikopterë “Black Hawk” për Forcën Ajrore shqiptare (Foto)

20/04/2019

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka arritur marrëveshje me Departamentin Amerikan të Mbrojtjes dhe me qeverinë amerikane për të modernizuar flotën ajrore shqiptare, ... Read More

Albert Mullai emërohet komandant i Forcës Tokësore në Shqipëri

02/02/2019

Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka, mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandantëve të Forcës Tokësore në Shqipëri. Gjeneral brigade Albert ... Read More