Tag: vonesë

Sipas një studimi, njerëzit që vonohen kanë tendencë të jetojnë më gjatë

16/10/2019

Të qenët vonë nuk inkurajohet dhe njerëzit që gjithmonë vrapojnë me vonesë duhet të punojnë me të vërtetë në përmirësimin e këtij zakoni. Ndërsa studimet ... Read More

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

15/05/2019

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është ... Read More

Cipras arrin në Shkup (VIDEO)

02/04/2019

S A 2019-04-02T09:53:32+02:00 Pas një vonese të vogël sapo ka ateruar Aeroplani i Kryeministrit grek, Aleksis Cipras. Publiée par Alsat sur Mardi 2 avril 2019 ... Read More

Janakievski dhe Pepiç vonohen për gjykimin në rastin “Titanik”

22/01/2019

22 Janar 2019 / 11:52 Me një vonesë prej një ore, filloi gjykimi për rastin Titanik, pasi u vonua ardhja në gjykatë e të akuzuarve ... Read More

Këta janë deputetët që kërkuan fjalë për ndryshimet kushtetuese

10/10/2018

Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese Prezent shumica e anërarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministti Zoran Zaev ... Read More

Kuvend, filloi debati për ndryshimet kushtetuese

10/10/2018

10 Tetor 2018 / 12:45 Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese. Prezent shumica e anëtarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në ... Read More

Mbrojtja e Gruevskit kërkon përjashtimin prokurores speciale

05/09/2018

5 September 2018 / 11:01 Në Gjykatën e Apelit me vonesë të vogël nga termini i paralajmëruar, sot vazhdoi seanca publike për padinë e gjykimit ... Read More

“Titanik 2”, vijoi gjykimi për mashtrimet zgjedhore

27/08/2018

27 August 2018 / 17:34 Seanca gjyqësore per rastin Titanik 2 ka filluar me gjysme ore vonesë për shkak se njeri nga avokatët e të ... Read More

Komisioni për Çështje Evropiane vonohet në shqyrtimin e amendamenteve

20/07/2018

20 July 2018 / 11:40 Komisioni për Çështje Evropiane do të nis shqyrtimin e amendamenteve me vonesë. Deputetet e shumicës nuk janë në sallë. Jo ... Read More