Tag: VMRODPMNEsë

Mickoski: Kemi fituar, pranvera maqedonase po vjen

21/04/2019

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski nga shtabi i VMRO-DPMNE-së ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo është fitore e gjithë juve ... Read More

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:04:08+02:00 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen ... Read More

Janushev: Udhëheqim në pjesën më të madhe të vendit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:50:42+02:00 Sekretari i VMRO-DPMNE-së në një dalje para gazetarëve në selinë e VMRO-DPMNE-së tha se nga të dhënat e deritanishme Gordana Siljanovska udhëheq me ... Read More

Mickosi: Do të votoj në raundin e dytë edhe nëse kandidatja jonë nuk kalon

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T23:35:40+02:00 Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski, në emisionin 200 në Alsat, tha se do të votojë edhe në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale ... Read More

Mickoski: Zaevit do t’i mbetet që të gëzohet vetëm me fotografinë me Ciprasin

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T20:15:06+02:00 Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski sot realizoi takim me banorët e komunës Zërnovci. Ai theksoi se qytetarët përballen me padrejtësi të mëdha të ... Read More

Partitë në komunikim për Ligjin e Prokurorisë Speciale

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T15:37:03+02:00 Nuk ka datë konkrete se kur do të vazhdojnë negociatat ndërmjet VMRO-DPMNE-së dhe grupit punues të Ministrisë së Drejtësisë për Prokurorinë Speciale. Komunikime ... Read More

Mickovski: Deputetët e përjashtuar ka mundësi të kthehen në VMRO

26/03/2019

26 Mars 2019 / 19:36 Lideri i partisë opozitare të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në duelin televiziv që po zhvillohet sonte në Kanal 5, midis tij ... Read More

Nuk dihet fati i negociatave për Prokurorinë Speciale

24/03/2019

24 Mars 2019 / 15:46 Është i paqartë akoma fati i negociatave mes pushtetit dhe VMRO-DPMNE-së për Prokurorinë Speciale. Partitë në pushtet edhe më tej ... Read More

Siljanovska dhe Mickoski për vizitë dyditore në Bruksel

20/03/2019

20 Mars 2019 / 10:09 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski bashkë me kandidaten për president të kësaj partie Gordana Siljanovska-Davkova sot dhe nesër do të ... Read More

Takimet e grupeve të punës, VMRO: Do të jemi konstruktiv

18/03/2019

18 Mars 2019 / 17:09 Grupi i punës së VMRO-DPMNE-së para takimit që po zhvillohet në Ministrinë e Drejtësisë me grupet e tjera të punës, ... Read More

Ligjet reformuese, nesër mblidhen grupet e punës

17/03/2019

17 Mars 2019 / 15:16 Grupet e punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së akoma nuk kanë nisur takimet për tejkalimin e dallimeve në pakon e ligjeve ... Read More

Mickoski: Paraburgimi i Çavkovit, përndjekje politike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:27 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një prononcim për mediat, paraburgimin e ish shefit të Byrosë për Siguri Publike Mitko ... Read More