Tag: vjeçares

Ministri Ismajli: Ordinanca nuk ka plotësuar kushtet në rastin e të miturës nga Drenasi

15/02/2019

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi ka prekur ndërgjegjen institucionale. Ndërsa, numër i madh i aborteve nuk raportohen nga ambulantet private. Në ambulanten “Kestrina”, përveç ... Read More

“The Guardian” shkruan për protestën në Drenas, ku u kërkua drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

09/02/2019

Protestat e organizuara në Prishtinë e Drenas pas raportimeve për abuzimin seksual të 16 vjeçares nga mësimdhënësi, e më pas edhe nga hetuesi policor, i ... Read More

Kajtazi: Vajza e kishte kuptuar “gabimin” me arsimtarin, prandaj donte të martohej (Video)

07/02/2019

Kryeredaktori i Insajderit, Vehbi Kajtazi ka thënë se familja e 16 vjeçares së dhunuar jeton në kushte të vështira ekonomike. Kajtazi, në “Debat Plus” me ... Read More

Vasfije Krasniqi: Vajza dhe gra të Kosovës, ngriteni zërin dhe kërkoni drejtësi

06/02/2019

Vasfije Krasniqi- Goodman ka reaguar ndaj abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas, nga mësimdhënësi dhe polici. Krasniqi-Goodman, e cila është gruaja e parë që ... Read More