Tag: Vigo

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

12/09/2021

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo. Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në ... Read More

Leo Messi i ‘lodhur’ nga shokët e skuadrës, reagimi i tij pas huqjes së Braithwaite

18/05/2021

FC Barcelona është mundur 2-1 nga Celta Vigo dhe kësisoj janë eliminuar nga gara për titullin e La Ligas. Në këtë ndeshje, Barcelona filloi më ... Read More

Celta Vigo ia shuan Barcelonës shpresat për titull

16/05/2021

Humbë Barcelona Barcelona është mposhtur në Camp Nou me rezultat 2-1 nga Celta Vigo në kuadër të javës së 27-të në La Liga. Ishte minuta ... Read More

Barcelona humb përsëri Dembelen, lojtari pëson tjetër dëmtim

04/05/2019

21:19 | 4 Maj 2019 21:19 | 4 Maj 2019 Ndeshja mes Barcelonës dhe Celta Vigo nuk ka filluar aspak mirë për katalanët. Anësori francez ... Read More

Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

04/05/2019

19:19 | 4 Maj 2019 19:19 | 4 Maj 2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Celta Vigo – Barcelona. Në kuadër të xhiros së ... Read More