Tag: vigjilje

Vajza e Lulzim Bashës mbush 14-vjeç, ja urimi që i bën e ëma

30/12/2020

Vajza e madhe e kreut të opozitës Lulzim Basha feston në vigjilje të ndërrimit të viteve 14-vjetorin e lindjes.Nuk ka munguar me këtë rast urimi ... Read More

Safet Gjici ndez sfidën kundër Tiranës, thirrje tifozëve për masivitet: Titulli në këto kushte do të ishte një mrekulli, nuk lëshojmë asgjë këtë sezon

20/02/2020

Në vigjilje të sfidës kundër Tiranës, një ndeshje e projektuar si një finale e parakohshme, Safet Gjici, presidenti i nderit i Kukësit, prek krenarinë e ... Read More

Meta uron për Pashkët: Shpresa dhe e mira nuk vdesin kurrë

27/04/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka uruar besimtarët ortodoksë në vigjilje të kremtimit të ditës së Ringjalljes së Krishtit. “Uroj nga zemra besimtarët ortodoksë ... Read More

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” dhuron 17 banesa për familjet në nevojë

16/02/2019

Në vigjilje të përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës, Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në një ceremoni solemne ka dorëzuar 17 banesa për familjet ... Read More

Mickovski: VMRO-ja do të fitojë zgjedhjet presidenciale

07/01/2019

7 Janar 2019 / 16:15 VMRO DPMNE në vigjilje të zgjedhjeve presidenciale në pranverë, ka shpeshtuar kontaktet me përfaqësues të partive të bllokut shqiptar. Takimet ... Read More

Lavrov: SHBA ndërhyn në punët e brendshme të Maqedonisë

07/12/2018

7 Dhjetor 2018 / 16:03 Rusia vazhdon ta kundërshtojë hapur Marrëveshjen e Prespës. Në vigjilje të vizitës së kryeministrit grek, Aleksis Cipras në Moskë, krye-diplomati ... Read More