Tag: vërtetë

Vajza e vogël e Njomzës shfaqet e veshur me më stil se asnjëherë më parë

30/11/2020

Njolina Martinaj është vajza e vogël e Njomzës. Ajo është një bukuroshe e vërtetë, shkruan ORAinfo. Njolina është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime ... Read More

Aida Doçi del pa grim, nuk e keni parë kështu

30/11/2020

Kjo është fytyra e vërtetë e Aida Doçit. Këngëtarja e njohur kosovare Aida Doçi ka hyrë fuqishëm në tregun muzikor, duke krijuar hite të mëdha. ... Read More

25 gjera që një vajzë dëshiron, por mos e pyesni kurrë pse

11/11/2020

1. Prekni belin e saj. 2. Në të vërtetë flisni me të. 3. Ndajini me të fshehtat. 4. Jepini xhaketën. 5. Putheni atë ngadalë. 6. ... Read More

Conte zbulon një të vërtetë që asnjëherë nuk u bë zyrtare

02/11/2020

Conte ka zbuluar një të vërtetë që asnjëherë nuk u bë zyrtare. Antonio Conte, trajneri i Real Madridit, duke folur para ndeshjes të martën në ... Read More

A e dini arsyen përse merrni bukë në restaurante përpara ushqimit?

21/08/2020

A keni menduar ndonjëherë pse merrni bukë në restorante para një vakti të vërtetë? Diskutimi për këtë u zhvillua në rrjetin social Quora, ku përdoruesit ... Read More

Boza e shijshme – vlerat dhe historia e origjinës shqiptare

13/07/2020

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do ... Read More

Ankthi pas moshës 40 vjeç – Shenjat emocionale si dallohet dhe trajtimet e duhura

06/07/2020

Shumëkush e konsideron si fillimin e vërtetë të jetës por për shumë të tjerë është fillimi i një cikli të mbushur me ankth, stres dhe ... Read More

Ja 8 qëndrimet e një mashkulli që e bëjnë ‘zotëri të vërtetë’

18/06/2020

Sot realiteti është i ndryshëm dhe rrallë të bie që të takosh një zotëri të vërtetë. Por ka disa mënyra se si të fitoni zemrën ... Read More

Si u bë iPhone kaq i suksesshëm?

04/06/2020

iPhone me të vërtetë ka veçori të mahnitshme dhe teknologji të lartë, por duhet të pajtohemi se këto veçori që i ka – ndoshta jo ... Read More

Ilaçi natyral që ju shpëton nga barku i fryrë

28/05/2020

Barku i fryrë është një shqetësim i vërtetë për shumë njerëz, për shkak të grumbullimit të mbetjeve, por edhe infeksioneve të ndryshme. Mjekësia natyrale ofron ... Read More

Zbuloni si ka ndryshuar bota në 34 vite

22/05/2020

Ndërsa viti 1984 duket sikur është një periudhë me të vërtetë e largët, shumë sipërfaqe toke kanë ndryshuar në mënyrë dramatike prej asaj kohe. Sot, ... Read More

Zbuloni si ka ndryshuar bota në 32 vite

22/05/2020

Ndërsa viti 1984 duket sikur është një periudhë me të vërtetë e largët, shumë sipërfaqe toke kanë ndryshuar në mënyrë dramatike prej asaj kohe. Sot, ... Read More