Tag: vërteta

Zbulohet truku i çuditshëm që përdor Beyonce për vetullat e saj

21/11/2020

E vërteta është se shumë zonja të famshme kanë sekretet e tyre të vogla, por edhe të çuditshme të bukurisë, për të cilat kemi dëgjuar ... Read More

U ndërruan në djep, shoqet e mira e zbulojnë pas 28 vitesh

25/08/2020

Disa dyshime, më pas e vërteta, ndonëse banorët e fshatit të Kichanovo, në Rusi i kishin shfaqur më parë aludimet e tyre. Ekaterina ishte shumë ... Read More

15-vjeçari refuzon ushqimin, s’kishte oreks… zbulimi që u bë shokoi mjekët

19/11/2019

Nuk hante asgjë dhe mjekët e diagnostikuan me një çrregullim ushqimor, por e vërteta ishte shumë më e rëndë.15-vjeçari Chris Mullins, kishte ndaluar së ngrëni, ... Read More

Të vërteta shkencore “të pabesueshme”

05/11/2019

Të vërteta shkencore “të pabesueshme” - Gazetaobserver.com Mushkëritë tuaja kanë të njëjtën sipërfaqe me një fushë tenisi. Nuk ekziston asnjë mënyrë për të provuar shkencërisht, ... Read More

Frutat që duhen konsumuar nga diabetikët

11/08/2019

Këto spekulime nuk janë të vërteta për faktin se frutat nuk ofrojnë vetëm sheqer. Frutat ofrojnë shumë vlera shëndetësore dhe jo vetëm për diabetikët. Ato ... Read More

Samsungu paditet pasi thoshte që telefonat e saj janë rezistent ndaj ujit

10/07/2019

Samsung është paditur nga një përdorues australian pasi që ka bërë deklarata jo të vërteta se telefonat e tyre janë rezistent ndaj ujit, transmeton Gazeta ... Read More

Genc Prelvukaj probleme me prindërit e Eni Koçit? Kështu qëndron e vërteta

13/05/2019

12:37 | 13 Maj 2019 12:37 | 13 Maj 2019 U zbulua më në fund e vërteta lidhur me raportet e Genc Prelvukajt dhe familjes ... Read More

Lajmërohet Dick Marty, paralajmëron “dëshmi” të reja për krimet e luftës në Kosovë

12/05/2019

Ish-raportuesi i Këshillit të Evropës, Dick Marty, ka thënë se nuk dihet e gjithë e vërteta për krimet në Kosovë dhe se shumë fajtorë nuk ... Read More

Cila është e vërteta rreth thashethemeve për Ronelën? Flet Young Zerka

27/04/2019

Young Zerka kishte një përgjigje interesante kur u pyet se cila është e vërteta e asaj që komentohet për lidhjen me Ronelën. Young Zerka ishte ... Read More

U tha se po rikthehet në duet me Ledrin, Skivi sqaron të vërtetën

20/04/2019

Skivi ka treguar se a janë të vërteta thashethemet që po qarkullojnë, ku thuhet se ai po vjen në duet me Ledrin. Skivi ishte i ... Read More

Çfarë i ndodh trupit nëse nuk pini alkool për 28 ditë

15/04/2019

Fatkeqësisht, shumica e njerëzve me padurim presin të dalin dhe të dehen, por e vërteta është se alkooli është helm i cili i dëmton të ... Read More

Të martuar prej 60 vitesh, çifti tregon se dashuria nuk njeh moshë (Video)

24/03/2019

Dashuritë e vërteta ekzistojnë dhe këtë na e treguan Hurma dhe Fadili të cilët ishin të martuar prej 60-vitesh. Ata ishin njohur në moshë tepër ... Read More