Tag: Vasfije

Vasfije Krasniqi: Unë zgjodha të flas, s’do të vuajmë më në heshtje

27/05/2019

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, ka vazhduar rrëfimin e saj për mediume të ndryshme rreth tmerrit që ajo kishte ... Read More

Vasfije Krasniqi-Goodman: Zëri im do të jehoj gjithandej për të vërtetën e madhe

17/05/2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, ka bërë edhe një reagim pas publikimit të një fotografive ... Read More

Vasfije Krasniqi Goodman, fituese e çmimit Kim Bok-Dong për paqe

10/05/2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, e cila avokon për të mbijetuarit e dhunës seksuale në ... Read More

Thaçi: Asnjë segment i krimit serb nuk bën të heshtet

30/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se rrëfimi i Vasfije Krasniqi para anëtarëve të Kongresit Amerikan edhe njëherë dëshmoi përmasën e dhunës, krimit ... Read More

Vasfije Krasniqi-Godman me lot në sy para Kongresit Amerikan rrëfen tmerrin e përdhunimit

30/04/2019

Vasfije Krasniqi – Godman ka dëshmuar para Kongresit Amerikan, për tmerrin që kishte përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo me lot në sy, me ... Read More

Para Komitetit amerikan, Vasfije Krasniqi do të flasë edhe në një konferencë të rëndësishme

28/04/2019

E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman do të dëshmojë para Komitetit për Punë të Jashtme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por ... Read More

Vasfije Krasniqi-Goodman viziton vendin ku u dhunua seksualisht nga forcat serbe: Më 1999 mu shuan ëndërrat e fëmijërisë

14/04/2019

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, së bashku me përfaqësues të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve ... Read More

Vasfije Krasniqi: Vajza dhe gra të Kosovës, ngriteni zërin dhe kërkoni drejtësi

06/02/2019

Vasfije Krasniqi- Goodman ka reaguar ndaj abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas, nga mësimdhënësi dhe polici. Krasniqi-Goodman, e cila është gruaja e parë që ... Read More

Vasfije Krasniqi Goodman: Duhet të flasim për dhunën që të marrim drejtësi (Video)

03/02/2019

Vasfije Krasniqi Goodman, thotë se nuk ka qenë e lehtë periudha që kur foli për herë të parë para bashkëkombësave të saj për tmerrin që ... Read More