Tag: ushqime

Nëse jeni të infektuar me COVID-19, mos i hani këto ushqime!

14/04/2021

Mos i hani këto ushqime nëse jeni të infektuar me COVID-19. Ushqimet që duhet të konsumojë dikush që është i sëmurë me covid-19 tashmë i ... Read More

Studimi i fundit: Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

13/04/2021

Muajt e parë të pandemisë i kaluam duke pastruar ushqime dhe çanta pazari. Kalimi i pecetave të lagura me alkool mbi doreza, telefonat celularë, tavolinat ... Read More

Këto ushqime do të rrisin energjinë tuaj gjatë festave

23/12/2020

Festat mund t’ju ​​lënë shumë të lodhur dhe të rraskapitur. Por, ka disa super ushqime të shijshme do të rrisin disponimin tuaj dhe do t’ju ... Read More

Emina Cunmulaj shqiptare 100%, ja çfarë i bën vajzave për drekë

18/08/2020

Emina Cunmulaj gatuan ushqime tradicionale shqiptare. Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj asnjëherë nuk e ka harruar vendin prej nga vjen.Madje nuk i ka harruar ... Read More

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

03/07/2020

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë ... Read More

Kur është koha e duhur për të ngrënë darkën?

09/06/2020

Dietat me ushqime të zgjedhura dhe të ngrënit me orar kanë dhënë rezultat tek ata që duan të bien nga pesha. Gabimi që bëni më ... Read More

Tri ushqime që ndihmojnë në djegien e shpejtë të dhjamit

07/06/2020

Heqni qafe dhjamin shpejt dhe përgjithmonë me këto ushqime që forcojnë dje.gien e yndyrës në bark! Vera po afrohet dhe ne duam edhe më shumë ... Read More

“Këtu është ushqimi juaj”/ Meghan Markle zbret Princ Harryn në rrugë në ndihmë të të prekurve me COVID-19

17/04/2020

Princ Harry dhe Meghan Markle janë fotografuar teksa shpërndanin ushqime në rrugët e Los Angelos. Çifti mbretëror po e kalon pandeminë në SHBA, ku duket ... Read More

E tepruat me alkool natën e Vitit të Ri? – ja ushqimet detoks për të pastruar trupin nga toksinat

01/01/2020

Është e nevojshme që kur festat kalojnë, të konsumojmë ushqime detoks për të pastruar trupin nga toksinat e alkoolit apo ushqimeve jo shumë të shëndetshme.Më ... Read More

Studim interesant për personat që hanë ushqim djegës

19/12/2019

Personat që konsumojnë më shumë ushqime të djegësta kanë 40% më pak rrezik për infarkt në zemër.Të hani ushqim te djegëst është gjetur lidhje me ... Read More

Mënyra për ta parandaluar ftohjen

15/12/2019

Ka disa ushqime që ju ndihmojnë ta parandaloni ftohjen ose të paktën të ju ndihmojnë që ta kaloni ftohjen. Po ashtu ushqyerja e shëndetshme mund ... Read More

Fasulet e kuqe stabilizojnë sheqerin në gjak

05/12/2019

Për fasulet në përgjithësi e dimë se janë ushqime shumë të shëndetshme, por një lloj i veçantë është fasulja e kuqe.Fasulet e kuqe qëndrojnë në ... Read More