Tag: ujin

Ja se çfarë duhet të bëni dhe çfarë jo nëse ju bie telefoni në ujë

04/01/2021

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën njëherë që telefoni të na ketë rënë në kontakt me ujin dhe të na jetë ngrirë gjaku sepse ... Read More

Pioli tregohet i madh, tregon aspektet ku duhet të rritet Milani

04/11/2020

Nga batuta mbi pusin dhe ujin, por edhe te aspekti ku duhet të rritet Milani. Stefano Pioli, trajneri i Milanit, foli sot në konferencë për ... Read More

Si të zbuloni nëse keni toksina në trup, mënyrat natyrale për t’i larguar

23/05/2020

Toksinat na rrethojnë dhe na kërcënojnë rregullisht çdo ditë. Ato gjenden në ajër, ujin që pijmë dhe ushqimet që hamë dhe na rrezikojnë shëndetin në ... Read More

Uji i hudhrës, përfitimet e mëdha për shëndetin në vetëm 15 ditë

25/04/2020

Shumë njerëz përdorin ujin e hudhrës për të forcuar flokët, parandaluar rënien e tyre dhe ushqyer ato. Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur ... Read More

Përse duhet të pini ujë me kripë çdo ditë

25/12/2019

A keni dëgjuar ndonjëherë për ujin e diellit?Bëhet fjale për ujë me kripë natyrale, dhe jo atë të përpunuar, që e stimulon organizmin të prodhojë ... Read More

Mos e vloni disa herë ujin e njejtë, është e rrezikshme për shëndetin

18/09/2019

Nëse e zieni ujin një herë, ai bëhet më i pastër dhe më i sigurt për ta pirë, mirëpo nëse atë proces e përsëritni edhe ... Read More

Bën mrekulli: Pini këtë pije çdo mëngjes në lukth të zbrazët dhe do të befasoheni me atë çfarë do të ndodhë pas 15 ditësh!

07/09/2019

Kjo erëz e fuqishme është e pasur me antioksidante, magnez, vitamina A dhe C, ndërkaq në kombinim me ujin bën gjëra të pabesueshme në organizëmQimnoni ... Read More

Uji me grimca plastike nuk përbën rrezik për shëndetin

22/08/2019

Mikroplastikat në ujin e pijshëm nuk duket se paraqesin rrezik shëndetësor në nivelet aktuale, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH).Në raportin e parë lidhur me ... Read More

Dëshironi bark të sheshtë? Këto receta të thjeshta mund t’ju ndihmojnë

05/07/2019

Padyshim që zgjidhja është UJI! Mirëpo nëse vendosni ta përzieni ujin me erëza dhe fruta të shëndetshëm, atëherë efekti do të jetë edhe më i ... Read More

Gjashtë shenja alarmante: Trupi juaj është pushtuar nga helmet ushqimore!

06/04/2019

Toksinat janë të pranishme kudo rreth nesh; në ajrin që thithim, ujin që pimë dhe ushqimin e përditshëm. Madje edhe telefoni juaj i shumëdëshiruar është ... Read More

Pas sa orësh uji i ndenjur bëhet i rrezikshëm për ne?

02/01/2019

Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në fakt, ... Read More

Strugë, mbetet në fuqi ndalesa për ujin e pijshëm

29/11/2018

29 Nëntor 2018 / 14:52 Situata me ujin e turbulluar nga sistemi i ujësjellësit të qytetit në Strugë po normalizohet ngadalë. Vlerat e turbullimit tani ... Read More