Tag: Uells

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More

Yjet e Premierligës nisin fuqishëm fushatën kundër racizmit

19/04/2019

Futbollistët në Angli dhe Uells kanë sot (e premte) kanë nisur kampanjën për të bojkotuar rrjetet sociale në shenjë proteste kundër racizmit në futboll. Dukuria ... Read More

“Puna jonë është kryer”, flet njeriu që drejtoi operacionin e kërkimit për aeroplanin e Sala

04/02/2019

Teksa Emiliano Sala po udhëtonte me 22 janar nga Nantes (Francë) drejt Cardiffit (Uells) për t’iu bashkuar klubit të ri, aeroplani i tij u zhduk ... Read More

Bota e futbollit bëhet bashkë për Sala: Donacionet kalojnë shifrën e 300 mijë eurosh, Mbappe më zemërgjeri

27/01/2019

Teksa Emiliono Sala po udhëtonte nga Nantes (Francë) për Cardiff (Uells) me një aeroplan të vogël privat, për një moment aeroplani u zhduk nga radari. ... Read More