Tag: UEFA

Ky është plani i UEFA-s për vaksinimin e futbollistëve në Evropian

11/04/2021

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë ... Read More

Një Kampionat Europian pa Covid-19, UEFA ndryshon protokollin: Të gjithë me vaksina

11/04/2021

Komisini mjekësor i UEFA është duke punuar për protokollin e ri sanitar që do të mundësonte një Kampionat Europian të qetë dhe pa raste të ... Read More

Euro 2020 do të ketë tifozë?- Merr vendim EUFA

09/04/2021

Vendos UEFA 8 nga 12 qytetet mikpritëse të finaleve të Evropianit të futbollit kanë konfirmuar se do të hapin dyert për tifozët. Prania e publikut ... Read More

Ndeshja e madhe të Kupës së Botës, këta janë gjyqtarët shqiptarë që do të ndajnë drejtësinë

26/03/2021

Mësohen gjyqtarët. UEFA ia ka besuar ndeshjen e parakualifikimeve për Botërorin e Katarit 2022 ndërmjet Armenisë dhe Islandës katër gjyqtarëve shqiptarë. Gjyqtari, Enea Jorgji do ... Read More

Vendos UEFA: Drita skuadra më e mirë në Kosovë

20/03/2021

UEFA ka bërë një listë të klubeve më të mira në botë dhe shihet se vend në të ka edhe për klubet e Kosovës. Nga ... Read More

Manchester United – Milan, këto pritet të jenë formacionet starutese

11/03/2021

Sonte në kuadër të UEFA Europa League zhvillohet ndeshja e mbrëmjes mes Manchester Unitedit dhe AC Milanit. Takimi fillon nga ora 18:50 dhe luhet në ... Read More

UEFA anulon Kampionatin Evropian për U-19, kjo është arsyeja

23/02/2021

UEFA ka anuluar Kampionatin Evropian për U-19. UEFA ka vendosur për ta anuluar Kampionatin Evropian U-19 që ishte planifikuar të mbahej këtë vit, në të ... Read More

Ndodhi në Europaligë, dikush porositi pica

19/02/2021

Në ndeshjen mes Molde-Hoffenheim nw UEFA Europa League një tifoz ka kapur një moment interesant. Dikush nga stafi kishte porositur pica gjatë ndeshjes. Gjatë minutës ... Read More

Ndeshja Benfica – Arsenal, UEFA merr këtë vendim

09/02/2021

Një vendim i ri është marrë nga UEFA për ndeshjen midis Benfica dhe Arsenal. UEFA ka njoftuar se Benfica do të luajë me Arsenalin në ... Read More

Publikohet formacioni më i mirë i vitit nga UEFA, nuk mungojnë surprizat

21/01/2021

Në faqen e saj zyrtare, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë për vitin 2020. Lojtarët janë zgjedhur pas votimit të tifozëve, ku mësohet se ... Read More

Këto janë top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve

25/12/2020

Top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar një listë të përbërë nga 30 klubet më të ... Read More

Ronaldo dhe Messi në listën e ngushtë për formacionin e vitit

01/12/2020

Statistikat e Ronaldos dhe Messit në listën e ngushtë për formacionin e vitit. UEFA e ka publikuar listën e ngushtë me 50 futbollistë, të cilët ... Read More