Tag: tutje

A po largohet nga Chelsea? Flet Lampard

05/12/2020

Lampard thotë se do të vazhdojë edhe më tutje të qëndrojë te Chelsea. Menaxheri i Chelseat, Frank Lampard, ka folur për projektin e klubit. Anglezi ... Read More

Twitter ndëshkon udhëheqësit botërorë që shkelin rregullat

22/10/2019

”Tani e tutje nuk do të jetë më e mundur të komentosh, të përgjigjesh apo të pëlqesh në mesazhet politike që do të shkelin rregullat ... Read More

Folia e telefonave që reagon njësoj si lëkura sa herë që pickohet

22/10/2019

Smartfonët që nga tash e tutje do mund të mbështillen me lëkurë artificiale për t’u dhënë atyre një ndjesi më natyrale, bëjnë të ditur studiues. ... Read More

Njohësit e çështjeve politike, krijimin e një tribunali ndërkombëtar ndaj Serbisë po e shohin si veprim politik (Video)

13/05/2019

Përkundër që Kryesia procedoi tutje, njohësit e çështjeve politike dhe të drejtësisë thonë se është e pamundur që të krijohet në tribunal ndërkombëtar për krimet ... Read More

Angelina Jolie heq zyrtarisht mbiemrin Pitt

16/04/2019

Emri ligjor i Angelina Jolie dhe ai i skenës tani e tutje janë një. 43-vjeçarja ka larguar mbiemrin “Pitt” teksa po divorcohet nga bashkëshorti Brad ... Read More

Më të mirët e Ligës së Evropës– Formacioni pushtohet nga dyshja shqiptare Xhaka dhe Mustafi

22/02/2019

Arsenali arriti të kalojë tutje në Ligën e Evropës pas fitores ndaj Bat Borisov 3-0. Dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi shkëlqyen në këtë ... Read More

Mësohet katër çerekfinalet në Kupën e Italisë, spikatë Napoli – Milan

15/01/2019

Dihen tashmë tetë skuadrat çerekfinaliste që kanë kaluar tutje në Kupën e Italisë, me klubet e mëdha që e kanë siguruar pjesëmarrjen në këtë fazë. ... Read More

Emri, Greqia insiston për ndryshimin e Kushtetutës

07/03/2018

7 March 2018 / 10:17 Greqia edhe më tutje mbetet në qëndrimin për ndryshimin e Kushtetutës në përpjekjet për zgjidhje të kontestit me emrin, kurse ... Read More