Tag: Trupat

Këto ushqime duhet t’i ndaloni pas moshës 30-vjeçare

15/06/2020

Ushqimi i tepërt shkakton sëmundje në çdo moshë, por pasi të kalojmë të 30-tat trupat tanë bëhen në mënyrë progresive më pak të aftë për ... Read More

Ja cila janë 10 shenjat që veshkat nuk po u funksionojnë siç duhet

08/01/2020

Çdo ditë mendjet tona përpunojnë mijëra informata  e trupat tanë performojnë mijëra veprime. Pasi po jetojmë një jetë dinamike mund të mos i vërejmë sinjalet ... Read More

Foto sa një mijë fjalë: Fotografitë që rrëfejnë “ferrin” në Australi

06/01/2020

Trupat e djegur të qindra kafshëve janë parë në rrugën që çon drejt Batlow, një nga qytetet më të goditura nga zjarret e fundjavës. Zonat ... Read More

Arsyet pse po ju bien flokët dhe si ta ndalni këtë

09/10/2019

Në trupat tonë, çdo gjë është e lidhur. Dhe, nëse e vëreni se keni filluar t’i humbni flokët, atëherë është mirë ta kuptoni pse para ... Read More

Zbulimi tronditës, trupat e njerëzve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pas vdekjes

14/09/2019

Një studim ri ka dalë në një përfundim frikësues : trupat e të vdekurve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pasi kanë ndërruar jetë. ... Read More

Vrasja e trefishtë në Dardani, largohen nga vendi i ngjarjes tre trupat e pajetë (Foto)

22/04/2019

Ekipet e Mjekësisë Ligjore  kanë larguar trupat e tre personave që sot kanë mbetur të vrarë në Prishtinë, më saktësisht në lagjen Dardania, transmeton Telegrafi. ... Read More

6 shenja që tregojnë që diçka nuk shkon në trupin e një gruaje

21/04/2019

Trupat e grave janë në ndryshim gjatë gjithë kohës, prandaj është e vështirë ndonjëherë të identifikojnë problemet në fazat e hershme. Në fakt, një grua ... Read More

Ndiheni të lodhur? Shprehitë e thjeshta që ju mbushin energji

19/02/2019

Ndonjëherë, trupat tonë mund të jenë frustues. Energjia fizike është diçka që u mungon shumë njerëzve. Me kohën, problemet familjare apo ato profesionale mund të ... Read More

Parakalimi i FSK-së për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (Video/LIVE)

17/02/2019

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës po parakalojnë nëpër sheshin “Nëna ... Read More

Theu me sëpatë arrat e kokosit mbi trupat e asistenteve, derisa lëvizte me sy mbyllur (Video)

14/02/2019

Arrat e kokosit që ndodheshin mbi trupat e tri asistenteve, një burrë i theu me sëpatë, teksa i kishte sytë tërësisht të mbyllur. Shumë njerëz ... Read More

Një shtetas i Maqedonisë i vrarë në Afganistan

02/08/2018

2 August 2018 / 12:39 Policia në Kabul gjeti trupat e tre shtetasve të huaj, të cilët janë rrëmbyer dhe vrarë në kryeqytetin afgan, thanë ... Read More