Tag: triumfon

Historike: Shqipëria fiton medaljen e artë në Kampionatin Botëror

12/06/2021

Historike, Shqipëria triumfon me rusin Petrov, medalje ari në Kampionatin Botëror. Është një triumf historik për gjimnastikën shqiptare! Gjimnasti Matvei Petrov, që përfaqëson Shqipërinë, ka ... Read More

Atletico shpëton në fund nga barazimi, mposht Elches

01/05/2021

Atletico Madrid shpëton në fund nga barazimi, triumfon ndaj Elches Atletico Madrid ka mposhtur skuadrën e Elches në kuadër të xhiros së 34-të të La ... Read More

Më vështirësi, United triumfon ndaj Burnley

18/04/2021

United triumfon ndaj Burnley. Manchester United ka shënuar fitore mjaftë të vështirë në shtëpi ndaj Burnley. “Djajtë e Kuq” fituan me rezultat 3 – 1, ... Read More

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës

10/04/2021

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës. Real Madrid dhe Barcelona janë përballur në “El Clasicon” numër 246 në histori në kuadër të La ... Read More

“Djajtë e Kuq” me përmbysje triumfojnë ndaj Brightonit

04/04/2021

Manchester United me përmbysje triumfon ndaj Brightonit. Manchester United me shumë mund ia ka dal të mposht në shtëpi Brightonin. “Djajtë e Kuq” fituan me ... Read More

Juventus mposht Crotonen, shkëlqen Ronaldo

22/02/2021

Juventusi triumfon bindshëm ndaj Crotones. Juventusi ka arritur të triumfojë ndaj Crotones me rezultat 3:0, në ndeshjen e javës së 23-të në Serie A. Cristiano ... Read More

“Djajtë e Kuq” gjunjëzojnë Newcastle

21/02/2021

United triumfon ndaj Newcastle. Manchester United ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi kundër Newcastle Unitedit. “Djajtë e Kuq” fituan me rezultat bindës 3 – ... Read More

Reali shfrytëzon humbjen e Atleticos, triumfon ndaj Valladolidit

20/02/2021

Reali triumfon ndaj Valladolidit. Real Madrid ka triumfuar në kuadër të xhiros së 24-të të La Ligas ndaj Real Valladolid. Reali ka shfrytëzuar humbjen e ... Read More

Roma triumfon ndaj Udineses në Stadio Olimpico

14/02/2021

Roma e sigurt, triumfon ndaj Udineses në Stadio Olimpico. AS Roma ka mposhtur skaudrën e Udineses në kuadër të xhiros së 22-të të Serie A. ... Read More

Barcelona mezi e mposhti Betisin

07/02/2021

Barcelona me mund triumfon ndaj Betisit. Barcelona pas shumë vështirësive ia ka dal të fitojë në udhëtim te Real Betisi. Katalunasit arritën të fitojnë me ... Read More

Juventus triumfon në derbin ndaj Romës

06/02/2021

Juventusi me siguri të plotë triumfon ndaj Romës. Juventus ka dalë fitimtar në derbin ndaj Romës në kuadër të xhiros së 21-të të Serie A. ... Read More

Bayerni me fitore minimale ndaj Herthas

06/02/2021

Bayerni triumfon minimalisht ndaj Herthas. Bayern Munich nuk njeh rivalë në Bundesliga dhe shkon në Botërorin e klubeve me moralin e lartë. Skuadra e Hansi ... Read More