Tag: transferimi

Lëvizje e papritur, Sheiku i Manchester Cityt e kërkon me ngulm Mbappen

25/09/2021

Transferimi i Mbappes në Real Madrid është i komplikuar. Ian McGarry dhe Duncan Castles, gazetarët e specializuar në tregun e transferimit, thonë se sheiku i ... Read More

Milan dhe Juventus në ‘luftë’ për yllin francez

07/09/2021

Milan mund të jetë gati për një betejë transferimi me rivalët e tyre të ashpër Juventus, pasi të dy kanë syrin mesfushorit të Marseille. Ndikimi ... Read More

Derbi në merkato, Partizani dhe Tirana ofertë mesfushorit të Kombëtares

02/09/2021

Ergys Kaçe mund të jetë transferimi i bujshëm në mbylljen e merkatos së Kategorisë Superiore. Për mesfushorin korçar, që prej disa javësh është lojtar i ... Read More

Milan siguron transferimin më të madh të sezonit

25/08/2021

Transferimi i vitit në Serie A: Milan siguron transferimin më të rëndësishëm të sezonit. Dita e sotme ka qenë ndoshta ditë më frytdhënëse për merkaton ... Read More

Largimi i Lionel Messit shkakton ‘tërmet’, UEFA vendos kufi shpenzimesh dhe taksë luksi për klubet

12/08/2021

Zhurma e shkaktuar nga transferimi i Lionel Messit në Paris Saint-Germain ka sjellë debat për Fair Play Financiar , në një kohë kur Barcelona thuhet ... Read More

“Po, Leo do të nënshkruajë sot me Paris Saint-Germainin” – babai i Messit finalizon transferimin

10/08/2021

Më në fund po përfundon transferimi i Lionel Messit te Paris Saint-Germain, pas një analizimi të detajuar të kontratës. Ylli argjentinas u largua nga Barcelona ... Read More

ÇMENDURI: Shikoni çfarë ka bërë PSG për Messin

06/08/2021

Më 10 gusht Parisi mban frymën, PSG rezervon Kullën Eifel për Messin Transferimi i Messit te PSG është çështje orësh. Argjentinasi do të firmosë me ... Read More

Zbulohet paga marramendëse që Messi do ta fitojë në rast transferimi te PSG

06/08/2021

Zbulohet paga marramendëse që Messi do ta fitojë në rast transferimi te PSG, si dhe numri i fanellës që do të mbajë veshur. Lionel Messi ... Read More

U kry, këtë fanellë do ta djersitë Granit Xhaka sezonin e ri

03/08/2021

Punë e kryer, Xhaka shpërblehet me kontratë të re pasi dështoi transferimi në Romë. Tashmë mund të konsiderohet si e kryer, Granit Xhaka do të ... Read More

Talenti i madh drejt Juventusit

31/07/2021

Talenti i madh drejt Juventusit. Kaio Jorge është afër të bëhet transferimi më i ri i Juventusit. Juventusi është afër ta transferojë futbollistin e talentuar ... Read More

Çfarë po ndodhë me kalimin e Brahim Diaz te Milani?

16/07/2021

Transferimi i Brahim Diaz në MIlan është pothuajse punë e kryer. Lojtari pritet që të mbërrijë këtë fundjavë në qytetin italian ku fillimisht pritet të ... Read More

Lamtumirë Inter: Hakimi te PSG, zbulohen detajet

05/07/2021

Hakimi te PSG, zbulohen detajet e operacionit. Transferimi i Achraf Hakimit nga Interi te PSG është gjithnjë e më afër mbylljes përfundimtare dhe statusit zyrtar. ... Read More