Tag: Tottenhami

Punë e kryer: Tottenhami shkarkon Mourinhon

19/04/2021

Tottenhami shkarkon Mourinhon. Tottenhami ka njoftuar se ka shkarkuar Jose Mourinhon nga posti i trajnerit. Përmes një njoftimi, Spurs kanë njoftuar se kanë ndarë rrugët ... Read More

Tottenham nuk nxerr më shum se një barazim ndaj Newcastles

04/04/2021

Tottenhami ndalet nga Newcastle me një gol të vonshëm. Tottenhami e ka lëshuar mundësinë të futet në top katërshe të Premierligës, pasi është ndalur me ... Read More

Arsenali, Roma dhe Tottenhami fitojnë betejat e para në Europa League

11/03/2021

Europa League, fitojnë Arsenal, Roma e Tottenham. Arsenali, Roma dhe Tottenhami i kanë fituar betejat e para në Europa League. Arsenali arriti një fitore të ... Read More

Tottenham “deklason” Marine, kulifikohet tutje

10/01/2021

Tottenhami i pamëshirshëm ndaj Marine. Tottenhami nuk ka treguar aspak mëshirë në udhëtim të Marine duke fituar me rezultat të thellë 0 – 5. Skuadra ... Read More

E kërkoi Milani, Arkadiusz Milik befason me klubin e ri

03/12/2020

Atletico, Evertoni e Tottenhami në garë për Milikun. Arkadiusz Milik do të largohet përfundimisht nga skuadra e Napolit gjatë afatit kalimtar të janarit. Pas Evertonit ... Read More

Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

17/04/2019

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn. ... Read More

Dorëzohet Tottenhami, i vë çmim njeriut të kërkuar nga Real Madridi

31/03/2019

Tottenhami ia ka vënë një çmim shumë të lartë, 150 milionë euro, mesfushorit të vet, Christian Eriksen, i cili kërkohet nga Real Madridi.Real Madridi do ... Read More

Heung-min Son: Isha afër të largohesha nga Tottenhami

01/03/2019

Heung-min Son e ka zbuluar se para një kohe e ka konsideruar largimin nga Tottenhami pas sezonit të tij të parë në Angli, por është ... Read More

Notat e lojtarëve, Tottenham 3-0 Borussia Dortmund: Vertonghen lojtar i ndeshjes

13/02/2019

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 kundër Borussia Dortmundit në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Londinezët edhe pse me mungesa ... Read More

Tottenham 0-1 Man Utd, notat e lojtarëve

13/01/2019

Manchester Unitedi ka arritur të fitojë në udhëtim te Tottenhami me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të javës së 22-të të Ligës Premier. Unitedi ... Read More

Notat e lojtarëve, Tottenham 1-0 Chelsea: Hazard yll i mbrëmjes

08/01/2019

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore përballë Chelseat me rezultat 1-0 në kuadër të Carabao Cup. Ndeshja u vendos nga një gol i vetëm i ... Read More