Tag: Tottenham

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

21/11/2020

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron ... Read More

Transferimi i ri i Tottenhamit rezulton pozitiv me COVID-19

16/11/2020

Ardhja e re e Tottenham Hostpur, Matt Doherty, ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Mbrojtësi i krahut të djathtë u transferua te skuadra angleze ... Read More

Tottenham me fitore të lehtë ndaj LASK-ut

23/10/2020

Tottenham e kalon pa problem LASK-un. Tottenham e ka shënuar fitoren e parë në Europa Ligë kundër LASK Linz duke marrë kështu pikët e para. ... Read More

Tottenham- LASK, formacionet zyrtare

22/10/2020

Formacionet zyrtare: Tottenham – LASK. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Tottenham – LASK. Tottenham luan në shtëpi, kundër skuadrës austriake, LASK, shkruan lajmi net. ... Read More

Moise Kean çmend anglezët/ Thyen karantinën dhe bën festë të shfrenuar

26/04/2020

Pas Arsenal e Tottenham, edhe klubi i Everton përfundon në qendër të mediave angleze teksa lojtari i tyre, Moise Kean ka thyer rregullat e distancimit ... Read More

Liga e Kampionëve: Kush me kë mund të takohet?

12/12/2019

Liverpool, Man City, Tottenham, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia, Juventus, Napoli, Atalanta, Bayern Munich, Dortmund, RB Leipzig, Psg dhe Lyon, janë skuadrat që ... Read More

Këtë fundjavë nisin bisedimet, Eriksen në La Liga

04/10/2019

08:00 | 10/04/2019 Christian Eriksen do të largohet nga Tottenham që në janar. Agjenti i Christian Eriksen do të zhvillojë bisedime të mëtejshme me Real ... Read More

Guardiola: Kjo është skuadra e dytë më e mirë në Evropë

16/08/2019

23:45 | 08/16/2019 Pep Guardiola e ka përshkruar Tottenham Hotspur si skuadrën e dytë më të mirë në Evropë, para përballjes me Manchester Cityn në ... Read More

Real Madrid i përgjigjet skuadrës angleze për Asension

24/05/2019

9:19 | 24 Maj 2019 09:19 | 24 Maj 2019 Marco Asensio nuk do të largohet nga Real Madrid. ‘Los Blancos’ i janë përgjigjur Tottenham ... Read More

Tifozi i Tottenham mesazh gruas: Nuk kam parë kurrë ekipin në finale, do harxhoj të gjitha paratë!

10/05/2019

22:28 | 10 Maj 2019 22:28 | 10 Maj 2019 Kualifikimi i Tottenham në finalen e Ligës së Kampionëve, ka qenë një nga befasitë më ... Read More

Tifozët e Ajax po numëronin 10, 9, 8… para se Moura t’i shokonte

09/05/2019

19:17 | 9 Maj 2019 19:17 | 9 Maj 2019 Pak kush ka besuar se Tottenham pas një pjese të parë ku po humbiste 2:0, ... Read More

Tottenham eliminoi Ajaxin, ja çfarë ka bërë Modric pas ndeshjes në Amsterdam

09/05/2019

10:54 | 9 Maj 2019 10:54 | 9 Maj 2019 Luka Modric ka uruar ish ekipin e tij, Tottenham Hotspur për kualifikimin në finalen e ... Read More