Tag: Toronto

Gashi përjeton një tjetër moment krenarie

18/06/2019

10:17 | 06/18/2019 ‘My Year’ lëshohet në festën e Toronto Raptors. Gashi për momentin është një nga artistët më ‘in’, këngët e e tij po ... Read More

Faza e play-off në NBA: Toronto e Portland një hap larg çerekfinaleve

22/04/2019

Toronto Raptors kanë thelluar në 3-1 bilancin me ndeshje përballë Orlando Magic, në fazën e 1/8-ave të Play Off-it të NBA. Në “Amway Arena” të ... Read More

Drita që binte në shkallët lëvizëse, shkaktonte iluzionin optik sikur të jetë duke rrëshqitur (Video)

22/03/2019

Vizitori i një qendre tregtare në Toronto të Kanadasë, ka mbetur i habitur me një aktivitet të pazakontë që zhvillohej në shkallët lëvizëse. Në fakt, ... Read More

Toronto triumfon pa problem përballë Lakers, Oklahoma pëson nga Indiana Pacers

15/03/2019

Toronto Raptors është rikthyer te fitorja në NBA, pas humbjes befasuese nga Cleveland Cavaliers. Skuadra kanadeze para adhuruesve të vet ka triumfuar përballë Los Angeles ... Read More

Rrahje me grushta në ndeshjen Toronto – Cavs, suspendime për Ibakan dhe Chriss

13/03/2019

Shkëmbime të grushtave janë parë si rrallë herë në NBA të epokës moderne në sfidën Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers. Ndeshja ku kishte tensione pasi ... Read More

Leonard vendimtar në sekondën e fundit, Lakers afër mbetjes jashtë playoffit

02/03/2019

Kaëhi Leonard është shfaqur vendimtar për skuadrën e tij Toronto Raptors duke vulosur fitoren në sekondën e fundit për rezultatin 119-117. Ndeshja mes dy skuadrave ... Read More

San Antonio fiton bindshëm në rikthimin e Leonardit si lojtar i Torontos

04/01/2019

San Antonio Spurs ka arritur që të triumfojë bindshëm me rezultat 125-107 ndaj Toronto Raptors në AT&T Center në rikthiin e Kawhi Leonard dhe Danny ... Read More