Tag: Torino

Shkëmbimi i çmendur i Milanit me Torinon

25/10/2021

Belotti tek Milan, ylli i Rossonerëve tek Torino. Andrea Belotti edhe publikisht ka bërë të ditur që nuk do të rinovojë më kontratën me skuadrën ... Read More

Bëhet nami, De Ligt po largohet nga Juventusi

22/10/2021

Matthijs de Ligt, nuk është i kënaqur me situatën e Juventusit në Torino, i cili po kalon një nga momentet më të vështira në 10 ... Read More

Ylli i Milanit do të jetë nënshkrimi i parë i Juventusit për sezonin e ardhshëm.

19/09/2021

Qendërmbrojtësi italian ishte i lidhur me një kalim në Torino gjatë verës, por në fund asnjë marrëveshje nuk u arrit. Italiani me një kontratë deri ... Read More

Shkodran Mustafi në Serie A

25/08/2021

Mustafi mund t’i bashkohet Etrit Berishës dhe Mërgim Vojvodës te Torino. Shkodran Mustafi është lojtar i lirë, pasi u largua nga Schalke në fund të ... Read More

Mungon vetëm zyrtarizimi, Locatelli transferohet të gjiganti nga Serie A

13/08/2021

Ylli i Italisë preferon kalimin në Torino si hap të radhës në karrierën e tij dhe konfirmimi i tij si lojtar i Juvës priteët të ... Read More

Pasi nisi stërvitjet të Juventus, Ronaldo ka një mesazh për tifozët e tij

28/07/2021

Cristiano Ronaldo thyen heshtjen dy ditë pas kthimit të tij në Torino. Portugezi ka publikuar një postim në italisht në profilet e tij në rrjetet ... Read More

“Bombë” në Serie A: Belotti bëhet me skuadër të re

28/07/2021

Largohet nga Torino, Belotti me skuadër të re. Urbano Cairo është rikthyer të flasë edhe njëherë për të ardhmen e Andrea Belottit. Sulmuesi pritet që ... Read More

Ronaldo rikthehet në Torino

25/07/2021

Ronaldo rikthehet në Torino sot. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo pritet të kthehet në Torino sot dhe të fillojë përgatitjet parasezonale të hënën. Kontrata e ... Read More

Milan nuk dorëzohet, ka një plan për Belottin

14/07/2021

Milan po mban ende idenë e nënshkrimit të Andrea Belotti nga Torino dhe ka një plan në mendje. Kërkimi i Milanit për një qendërsulmues të ... Read More

Mërgim Vojvoda i ndihmon Torinos për mbijetesë në Serie A

03/05/2021

Vojvoda i ndihmon Torinos ta bëjë një hap të madh drejt mbijetesës në Serie A. Torino ka shënuar fitore të madhe me rezultat minimal 1:0 ... Read More

Marrëveshja gati: PSG dhe Juventus po e bëjnë shkëmbimin e madh

10/04/2021

Dybala tek PSG, ylli parizien në Torino, vendimi tashmë ka arritur. Në mesin e shumë spekulimeve të javëve të fundit duket se ka diçka të ... Read More

Alarm te Torino, tetë lojtarë pozitivë me koronavirus

26/02/2021

Torino “vatër” e koronavirusit. Torino ka 10 raste të koronavirusit dhe Nicolas Nkoulou raportohet se është lojtari i tetë që rezulton pozitiv në klubin italian. ... Read More