Tag: Tomori

Diaz zbulon lëvizjen e Milanit për ta mbajtur

26/03/2021

Brahim Diaz, zbulohet lëvizja e Milanit për ta mbajtur. Jo vetëm Tomori. Deri në fund të sezonit, Milani do të duhet të vendosë se çfarë ... Read More

Milan- Tomori, vjen lajmi i madh

25/03/2021

Duket se nuk ka dyshim që Milan bëri mirë që vuri bast për Fikayo Tomori në tregun e transferimeve në janar 2021. Pasi mundësia për ... Read More

“Milani mund ta fitonte ndeshjen”

11/03/2021

Skuadra e Milanit mund ta fitonte ndeshjen, kështu ka thënë Tomori. Mbrojtësi i AC Milan, Fikayo Tomori, ka reaguar pas barazimit 1-1 të Milanit në ... Read More

Trajneri i ri i Chelseas, Tuchel flet për transferimin e e ri të Milanit, Tomorin

20/02/2021

Në fund të afatit të janarit, Milani arriti të sigurojë Fikayo Tomori në një hua gjashtë mujore nga Chelsea. Pavarësisht nga pak kohë në klub, ... Read More

Milan- Chelsea, po ndodh shkëmbimi madh

17/02/2021

Super shkëmbim: Tomori mbetet te Milani, ndërsa ylli i Rosonerëve te Chelsea. Milan dhe Chelsea mund të shkëmbejnë yjet e tyre në merkaton e verës. ... Read More

Ishte lojtari i vetëm që shkëlqeu kundër Interit, pse Pioli nuk e futi në listën starutese?

15/02/2021

Ka një arsye që shumica e tifozëve të Chelsea ishin të mërzitur që lanë Fikayo Tomori të largohej në huazim në janar, dhe ne kemi ... Read More

Milan befason me listën e futbollistëve për Ligën e Evropës

03/02/2021

Mandzukic, Tomori dhe Meite përfshihen në ekipin e Milanit për Ligën e Evropës. Milan e ka larguar Jens Petter Hauge nga skuadra, me të cilën ... Read More

Arrin në Milano përforcimi i ri nga Chelsea

22/01/2021

Përforcimi i ri nga Chelsea mbërrin në Milano.Fikayo Tomori ka arritur në Aeroportin e Milanos ku pritet të bëjë testet mjekësore dhe më pas të ... Read More

Festë në Milano, nesër arrinë transferi i madh për testet mjekësore

21/01/2021

Tomori nesër udhëton në Milano për testet mjekësore. Qendërmbrojtësi i Chelseas, Fikayo Tomori do udhëtojë në Milan për t’i kryer testet mjekësore nesër. Sipas Skysport ... Read More

Zbulohet arsyeja pse Milan ende nuk e ka zyrtarizuar Tomorin nga Chelsea

21/01/2021

Milan ende nuk ka arritur ta zyrtarizojë marrëveshjen me Fikayo Tomori nga Chelsea. Për vonesat e transferimit ka folur gazetari i njohur, Luca Marchetti. Ai ... Read More

Milan në aksion, po synon transferimin e super talentit në ditët e fundit të afatit të janarit

20/01/2021

Pas zyrtarizimit të Soualiho Meite dhe Mario Mandzukic, dhe me Fikayo Tomori qe është vetëm një hap larg nënshrkimit të marrëveshjes, Milan po mendon edhe ... Read More

Chelsea i përgjigjet Milanit për super mbrojtësinë

16/01/2021

Chelsea refuzon ofertën e parë kuqezi për Tomori, por akordi gjithësesi afron. Pas shumë emrave të afruar javët e fundit në kuadër të merkatos së ... Read More