Tag: t’ju

Niseni ditën mbarë me këto ushtrime në mëngjes

06/01/2021

Është e mundur të bëni ushtrime në mëngjes që do t’ju vendosin në një gjendje të mirë fizike dhe mendore për pjesën tjetër të ditës ... Read More

Këto ushqime do të rrisin energjinë tuaj gjatë festave

23/12/2020

Festat mund t’ju ​​lënë shumë të lodhur dhe të rraskapitur. Por, ka disa super ushqime të shijshme do të rrisin disponimin tuaj dhe do t’ju ... Read More

Besoni ose jo, kafeja ju ndihmon të zbuloni nëse kenë koronavirus

21/12/2020

Si mund t’ju ndihmojë kafeja të zbuloni nëse keni COVID-19? Derisa kjo sëmundje do të ndikojë te secili ndryshe, një simptomë e zakonshme e infeksionit ... Read More

A janë të dëmshme patatet me sytha?

06/12/2020

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh që pak përpara se të gatuani drekën, keni vënë re që patatet kanë nisur të nxjerrin filiza. Çfarë duhet bërë ... Read More

Milan merr vendim të keq për lojtarët

06/11/2020

Milan në bisedime me lojtarët për uljen e pagave. Skuadra italiane, Milan, do t’ju kërkojë lojtarëve uljen e pagave për 20% për shkak të krizës ... Read More

Problemi shëndetësor tregon se mund të keni kur ju mbesin shenja pasi hiqni çorapet

16/10/2020

Me siguri keni vënë re që ndonjëherë çorapet mund t’ju lënë shenjë tek kyçet e këmbëve. Nëse ndodh një apo dy herë, mund të jetë ... Read More

A e dini se grupi i gjakut ndikon në personalitetin tuaj?

18/08/2020

Më tregoni se cilit grup gjaku i përkisni dhe do t’ju tregoj se si ndikon në personalitetin tuaj. Në shumë kultura të botës, veçanërisht në ... Read More

Trajtoni me këtë recetë natyrale rrudhat poshtë syve

18/08/2020

Stresi, mungesa e gjumit, mosha dhe alergjitë mund të bwjnë që sytë t’ju duken të lodhur, të kenë rrudha dhe të mos jenë në formën ... Read More

Në këtë mënyrë ju mund ti shpëtoni thonjtë nën mish pa vizituar mjekun

30/07/2020

Këpucët e papërshtatshme ose prerja e tyre jo e mirë për këmbët tuaj mund t’ju sjellë një problem shumë të madh siç janë dhe futja ... Read More

Mënyra për të shpëtuar nga thonjtë nën mish pa shkuar tek mjeku

29/07/2020

Këpucët e papërshtatshme ose prerja e tyre jo e mirë për këmbët tuaj mund t’ju sjellë një problem shumë të madh siç janë dhe futja ... Read More

VIP-at në plazh/ Inis Gjoni seksi buzë detit, Loredana nis pushimet me Zunën

18/07/2020

Cilido që tani nuk e ka mendjen te plazhi, na vjen keq t’ju themi, por keni problem. Në këto ditë të nxehta dhe rrjetet sociale ... Read More

Gjërat që iu ndodhin çifteve që rrinë shumë bashkë

14/06/2020

Të jesh me dikë për një kohë të gjatë mund t’ju ndryshojë juve. Marrëdhëniet shumë të afërta mund të krijojnë një aspekt të ndryshëm të ... Read More