Tag: titullit

Treni i fundit për titull/ Vllaznia dhe Teuta gati për histori, Laçi e Partizani presin mrekulli

26/05/2021

Luhen 90 minutat e fundit të sezonit dhe Teuta është më pranë titullit se kurrë. Durrsakët e kanë trenin e fundit me Apoloninë dhe duhet ... Read More

Conte një hap larg Interit, tifozët kundër, nisin protestat poshtë selisë së klubit: Zhang merr përgjegjësitë e tua ose largohu nga qyteti ynë

26/05/2021

Fitorja e titullit të 19-ë kampion të Serie A, nuk ka qetësuar ujërat në ambientin zikaltër, përkundrazi, duket sikur i ka trazuar ato. Arsyeja ka ... Read More

Një hap larg divorcit, e bujshme nga Italia, Inter-Conte drejt zgjidhjes së kontratës me konsensus

26/05/2021

Pas festës së titullit kampion, rruga e Antonio Conte duket e shkruar, tekniku bëhet gati të largohet nga Inter. Mund të jetë çështje orësh ose ... Read More

Kryetari i Prishtinës merr pjesë në ceremoninë e titullit ani pse u pezullua për 1 vit nga FFK-ja

16/05/2021

1 vit i suspenduar nga FFK-ja Kryetari i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, u pa në ceremoninë e ndarjes së titullit të Superligës për klubin ... Read More

Prishtina mposht Feronikelin, afër titullit të parë pas shumë kohësh

09/05/2021

Prishtina buzë titullit të parë pas shumë kohësh, Ballkani jashtë garës për titull. Prishtina është buzë titullit të parë në Superligë pas tetë vjetëve, pas ... Read More

Conte për titullin: Interi ia pa hajrin investimit tek unë

08/05/2021

Antonio Conte ia doli të rikthejë Interin te fitimi i titullit kampion pas plot 11 viteve. Zikaltrit zhvilluan një sezon fantastik, në fazën e dytë ... Read More

Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

29/07/2020

Nuk do të ketë tifozë në festën e titullit kampion, thjesht një ceremoni zyrtare nga ana e FSHF-ës. Mirëpo, kryeqyteti nuk mund të qëndroj kurrsesi ... Read More

City e fiton derbin në ‘Old Trafford’, merr kreun e Premierligës

24/04/2019

Manchester City i është afruar titullit të radhës në Premierligë, pas fitores së merituar në ‘Old Trafford’ kundër Manchester United me rezultat 0-2 të mërkurën ... Read More

Liverpool apo Man City? Ferguson jep mendimin e tij rreth titullit të kampionit në Premierligë

15/04/2019

Liverpool apo Man City? Ferguson jep mendimin e tij rreth titullit të kampionit në Premierligë Ish trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka dhënë ... Read More

Juventus përmbyset nga SPAL, shtyhet festa e titullit për ‘zonjën e vjetër’

13/04/2019

Juventus përmbyset nga SPAL, shtyhet festa e titullit për ‘zonjën e vjetër’ Skuadra e SPAL e ka befasuar liderin e tabelës, Juventus, duke e mposhtur ... Read More

Notat e lojtarëve: Manchester City 3-1 Watford, Sterling lojtari i ndeshjes

09/03/2019

Manchester City ka regjistruar një tjetër hap të rëndësishëm në garën për mbrojtjen e titullit duke e mposhtur Watfordin. Duke qenë se paraqitja e vendasve ... Read More

Statistika thonë se Ronaldo ka rënie të performancës, portugezi do të pushojë kundër Udineses

06/03/2019

Juventusi bëri një hap të madhe gjatë fundjavës drejt mbrojtjes së titullit të kampionit të ligës elitare italiane. Bardhezinjtë kishin arritur që si mysafir të ... Read More