Tag: titullin

Liverpool përfundon në top katërm, parashikimi i ri nga superkompjuteri

22/03/2021

Parashikimi i fundit i bërë nga superkompjuteri. Gara për titullin e Premierligës ndoshta ka përfunduar, por ‘lufta’ për top katër do vazhdojë deri në ditën ... Read More

Capello me këtë parashikim do t’i hidhërojë tifozët e Milanit

21/03/2021

Capello beson se Interi e ka fituar tashmë titullin, flet edhe për trajnerët vendor dhe të huaj. Fabio Capello pretendon se Jurgen Klopp dhe Jose ... Read More

“Interi e ka fituar titullin në Itali”, deklarata që ka dridhur Serie A

15/03/2021

Fabio Capello vazhdon të këmbëngul se Interi e ka fituar tashmë titullin në Serie A, pavarësisht se kanë mbetur edhe 11 ndeshje deri në përfundim ... Read More

Pirlo ende beson se Juventusi mund ta fitojë titullin në Serie A

01/03/2021

Pirlo ende beson se Juventusi mund ta fitojë titullin në Serie A. Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka këmbëngulur se skuadra e tij ende ka ... Read More

Meta vlerëson me titullin e lartë këngëtarin Ylli Baka: Një ure lidhëse midis këngës polifonike të Jugut dhe asaj toske të Skraparit

22/01/2021

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur të muzikës popullore shqiptare, z.Ylli Baka, me motivacionin: ... Read More

Meta vlerëson me titullin ”Mjeshtër i Madh” volejbollistin Enis Terihati: Lojtar i kompletuar me tepër autoritet!

20/01/2021

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vlerësuar sot me titullin ”Mjeshtër i Madh” volejbollistin dinamovit Enis Terihati. Në një postim që ka bërë në rrjetet ... Read More

Lippi lartëson Gattuson: Ndeshja Inter – Juve nuk e përcakton titullin

15/01/2021

Lippi: Shoh vetën tek Gattuso, Inter – Juve nuk e përcakton titullin. Ish-trajneri i Italisë, Marcello Lippi ka krahasuar Gennaro Gattuson me veten e tij. ... Read More

2020-ta, vit i Juventusit ne Itali

01/01/2021

Juventusi e vazhdoi dominimin në Itali “Bianconeri” ishin të jashtëzakonshëm duke e fituar titullin e nëntë radhazi të kampionit në Serie A Futbolli italian ka ... Read More

Milan në aksion, synon transferimin e sulmuesit të njohur për t’iu ndihmuar ta fitojnë titullin

29/12/2020

Milani e dëshiron Zahan që t’i ndihmojë ta fitojë titullin. Gjiganti nga Serie A, AC Milani ka shprehur interesim për shërbimet sulmuesit të Crystal Palace, ... Read More

Për të synuar titullin, Milani planifikon tre blerje

25/12/2020

Milani planifikon tre blerje për të synuar titullin. Mbyllja e vitit në vendin e parë ka bërë që te Milani t’u hapet oreksi dhe të ... Read More

Ish-ylli i Interit ‘godet’ Eriksenin me deklaratën e fundit

07/12/2020

Ish-mbrojtësi i Interit, Beppe Bergomi, thote se Interi mund ta ketë humbur titullin në Serie A sezonin e kaluar duke pritur Christian Eriksenin. Danezi u ... Read More

Befason Klopp: Tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier

20/11/2020

Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier. Jurgen Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për ... Read More