Tag: time”

FOTO/ Ermal Meta elektrizon me performancën në ‘Air Albania’, spektatorët shijojnë muzikën e mirë me Birra Korça

18/09/2021

“Koncerti më i mirë i jetës time”. Kështu e përkufizoi këngëtari shqiptar, Ermal Meta koncertin që mbajti dje në stadiumin ‘Air Albania’, ku spektatorët shijuan ... Read More

Fjalët e para të Messit nën lot, derisa jep lamtumirën

08/08/2021

Fjalët e para të Messit: Isha i bindur të qëndroja në shtëpinë time, por sot më duhet të them lamtumirë. Lionel Messi mes lotëve ka ... Read More

Leonita nuk mund të përmbahet në krahë të Xhakës: Dashuria e jetës time

21/07/2021

Leonita shpërndan fotografi të përbashkët me Xhakën: Dashuria e jetës time. Gruaja e Granit Xhakës, Leonita, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me lojtarin ... Read More

‘Time’ për vaksinat me teknologjinë mARN: Armë për të luftuar pandeminë sot dhe kancerin në të ardhmen

12/01/2021

01:03 | 12 Janar 2021 Walter Isaacson, ish-redaktor i “Time”, autor librash mbi modifikimin gjenetik dhe një nga vullnetarët e parë të vaksinës së Pfizer, ... Read More

“2020, viti më i keq që kemi përjetuar ndonjëherë”

05/12/2020

“Time” e quan vitin 2020 ‘më të keqin që kemi përjetuar ndonjëherë’ E përjavshmja amerikane “Time” i ka vënë kryqin vitit që po mbyllet 2020, ... Read More

Kush është shqiptari i suksesshëm që luan tek “Sulejmani i Madhërishëm”/ Intervista e Luran Ahmetit

26/09/2020

“Di të bëj punën time, nuk mund të bëj reklamë”. Me këto fjalë e ka nisur rrëfimin e tij në rubrikën “Opinion” në Neës 24 ... Read More

Sa romantike! Moderatori shqiptar ulet në gjunjë dhe i propozon partneres ‘live’ në emision

11/01/2020

Natën e së enjtes, në “Këndo këngën time” rezervoi shumë surpriza. Moderatori i emisionit, Ardit Roshi, i ka propozuar ‘live’ për martesë partneres së tij, ... Read More

“Pas 30 vitesh karrierë…”, Ledina Çelo zbulon arsyen: Pse Luan Zhegu nuk lëviz në skenë?

10/01/2020

Në rrëfimin e saj në emisionin “Këndo Këngën Time”, Ledina Çelo ka rrëfyer edhe emocionet e daljes në skenë përkrah Luan Zhegut. “Të këndoja me ... Read More

Shëroni dhimbjet e shpinës duke bërë këtë stërvitje 7-minutëshe për një muaj

01/01/2020

Një ditë, menjëherë pas ditëlindjes time të 30-të, u zgjova në mes të natës me një dhimbje të tmerrshme në shpinë. Që nga ajo kohë, ... Read More

6 minuta duartrokitje në Kanë për filmin e Tarantinos

26/05/2019

08:20 | 05/26/2019 I shumë pritur dhe i shumëpërfolur “Once Upon a Time in Hollywood” (Na ishte një herë në Hollivud) u shfaq premierë në ... Read More

Rihanna me poza të ‘nxehta’ për ‘NY Time Magazine’

20/05/2019

17:25 | 20 Maj 2019 17:25 | 20 Maj 2019 Pjesë e fotosesionit të fundit të ‘Ny Time Style Magazine’ ishte ylli muzikor Rihanna. Rihanna ... Read More

‘Time 100’ mbledh yjet e muzikës dhe filmit në New York

24/04/2019

Times ka organizuar mbrëmjen 'Time 100' në New York. ‘Time 100’ gala është një ceremoni që mbahet qdo vit për 100 njerzit më me influencë ... Read More