Tag: tifozë

Gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit, kjo është arsyeja

05/03/2021

Grumbullimet para derbit, gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit. Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u ... Read More

Mësohet se a do të ketë tifozë në ndeshje të Premierligës

30/12/2020

Tashmë është mësuar nëse do të ketë apo jo tifozë në ndeshje të Premier Ligës. Të gjitha ndeshjet në Premier Ligë do të luhen prapa ... Read More

Përkundër masave të COVID-19, qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë

08/12/2020

Qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë, përkundër masave të COVID-19. Cristiano Ronaldo është përshëndetur nga qindra tifozë pas arritjes në Barcelonë, të ... Read More

Askush nuk e kishte menduar, kështu u prit Messi në Torino!

28/10/2020

Leo Messi me shokë ka zbritur në Itali. Rreth 100 tifozë, të cilët nuk kishin vendosur maska, e priten Barcelonën dhe Lionel Messin në hotelin ... Read More

Zyrtare, finalja e Superkupës së Europës do të luhet me tifozë

25/08/2020

Superkupa e Evropës midis Bayern Munchen dhe Sevilla do të luhet me tifozë. Kështu ka vendosur sot Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s. Kjo ndeshje do të ... Read More

Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

29/07/2020

Nuk do të ketë tifozë në festën e titullit kampion, thjesht një ceremoni zyrtare nga ana e FSHF-ës. Mirëpo, kryeqyteti nuk mund të qëndroj kurrsesi ... Read More

Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë, policia jep detaje

17/11/2019

12:51 | 17 Nentor 2019 Ilustrim 12:51 | 17 Nentor 2019 Mbrëmjen e së shtunës, Prishtina ka qenë e mbushur me tifozë që kanë ardhur ... Read More

Zidane zbulon arsyen pse e la jashtë skuadrës Balen

06/05/2019

11:09 | 05/06/2019 Shumë tifozë të Real Madridit mbeten të habitur kur emri i Gareth Bale nuk ishte pjesë e skuadrës për ndeshjen ndaj Villarreal. ... Read More

Tifozja e Juventusit ‘pushton’ Instagramin e zhveshur

18/04/2019

Një tifoze e Juventusit ka hequr sytjenat dhe foton e ka publikuar pa turp në Instagram. Modelja dhe fashion-blogerja Valentina Fradergara ka “pushtuar” sërish rrjetet ... Read More

Këto janë skuadrat me mesataren më të madhe të tifozëve në stadiume

16/04/2019

Janë publikuar statistikat interesante për skuadrat me më së shumti tifozë në stadiume përgjatë viteve 2013-2018. Borussia Dortmund është skuadra me mesataren më të lartë ... Read More

Kosovari që qëlloi saktë rezultatin e ndeshjes ndaj Danimarkës

22/03/2019

Jo shumë tifozë kishin pritur rezultat të mirë në ndeshjen ndaj Danimarkës, pasi që ekipi danez është i radhitur në pozitën e dhjetë në renditjen ... Read More

Tifozët e Newcastle hynë në fushë për ta festuar golin e barazimit ndaj Bournemouth – shtatë të arrestuar, në mesin e tyre një 14-vjeçar

17/03/2019

Policia angleze i ka arrestuar shtatë tifozë të Newcastle United, duke përfshirë edhe një djalë 14-vjeçar, si pasojë e incidenteve që shpërthyen në ndeshjen e ... Read More