Tag: themeluar

PSG rikthen sërish epërsinë

07/04/2021

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

Vinicius i shënon tjetër gol Liverpoolit

06/04/2021

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

Shqipëria kalon në epërsi nga super-goli i Lenjanit

25/03/2021

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

Kjo është “Futbollistja më e mirë e vitit” nga FIFA

17/12/2020

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

Leipzig në epërsi kundër Paris Saint-Germain, shënohet një super-gol

04/11/2020

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

SHTYPI I DITES – 26 Qershor 2020

26/06/2020

“Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri.E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të ... Read More

Alketa Vejsiu këndon në Sanremo në krah të Bobby Solo-s

07/02/2020

“Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri.E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të ... Read More

Delegacioni i (pa)kompletuar i Kosovës zotohet t’u prijë negociatave

04/04/2019

Që kur ishte themeluar, më 15 dhjetor të vitit të kaluar, Delegacioni shtetëror i Kosovës për bisedimet me Serbinë, është kritikuar në vazhdimësi nga opozita ... Read More

Qeveria e Kosovës themelon Këshillin Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

26/03/2019

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka themeluar Këshillin Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë që do të ... Read More

Rrëfimi për grupin “Marigona”: Në vitet e 90-ta, të këndoje në kasetat e vitit të ri suksesi ishte i garantuar

22/03/2019

Grupi “Marigona” është themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Fatoni dhe Vullneti kanë ardhur ... Read More

Shqiptarët bëhen bashkë në zgjedhjet për Komunën e Tuzit

02/03/2019

Në zgjedhjet që do të mbahen më 3 mars në Mal të Zi, si asnjëherë më parë partitë politike shqiptare kanë themeluar Forumin Shqiptar për ... Read More