Tag: tërbuar

Rinoqeronti rrokullis disa herë veturën e kujdestares së kopshtit zoologjik

29/08/2019

Ky është momenti rrëqethës kur një rinoqeront i tërbuar sulmon kujdestaren e kafshëve brenda veturës në kopshtin zoologjik në Gjermani, duke ia rrokullisur veturën për ... Read More

Rritësja e pulave përballet me gjykatën për shkak të gjelit të saj të zhurmshëm

04/06/2019

Duke tërbuar një fshat të tërë, një gjel i zhurmshëm është në qendër të një mosmarrëveshje ligjore. Një rritëse pulash është duke u ndjekur penalisht ... Read More

Demi i tërbuar mbyt kalin e toreadorit, policia detyrohet ta qëllojnë me armë për ta shmangur më të keqen (Video, +18)

16/01/2019

Një dem i tërbuar ka goditur për vdekje kalin e toreadorit dhe më pas ka arritur të ikë nga “koloseumi”, duke detyruar kështu organizatorët ta ... Read More