Tag: temën

“Ministrat dhe deputetët paguajnë deri në 2 mijë euro për seks’/ Deklarata e fortë e aktivistes

10/06/2020

Zhaklin Lekatari ka habitur me deklaratën e saj në një emision ndërsa flitej për temën e legalizimit të hapjes së shtëpive publike në Shqipëri.Blogerja e ... Read More

Blogerja bën deklaratën e fortë: Ministrat e deputetët paguajnë 1500-2000 euro për të kryer një herë marrëdhënie seksuale

10/06/2020

E ndërsa flitej për temën e legalizimit të hapjes së shtëpive publike në Shqipëri ka ka habitur me deklaratën e saj Zhaklin Lekatari. Blogerja e ... Read More

Hoxha: Për Ditën e Evropës kampanjë pro vlerave evropiane

06/05/2019

Sot ka filluar kampanja vetëdijesuese me temën: Potenciali i Rinisë së Kosovës drejt BE-së, me organizim të Ministrisë së Integrimit Evropian dhe Zyrës së BE-së ... Read More

​Institucionet dalin me konkluzione për mbrojtjen e ambientit në rajonin e Dukagjinit

08/04/2019

Në Pejë është mbajtur tryeza e organizuar nga Prokuroria Themelore e Pejës me temën “Degradimi i pyjeve dhe ambienti”, ku morën pjesë të gjithë përfaqësuesit ... Read More

KSHZ-ja do të sugjerojë ndryshime në Kodin Zgjedhor

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T15:02:33+02:00 Pas zgjedhjeve presidenciale, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve do të hapë temën për nevojën e patjetërsueshme të Kodit Zgjedhor. Në një takim joformal me ... Read More

Hoxha: Gratë në vendimmarrje duhet të jetë rregull jo përjashtim

27/03/2019

Rrjeti i Grave të “Business Forum Prizren”, ka organizuar mbledhjen e radhës me temën: Fuqizimi i grave në vendimmarrje, ku ishin të pranishme Ministrja e ... Read More

Si e sheh Delegacioni Shtetëror të ardhmen e dialogut Kosovë – Serbi

07/03/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) organizon tryezën me temën “Si e sheh Delegacioni Shtetëror të ardhmen e dialogut Kosovë – Serbi?”. Në tryezë marrin pjesë ... Read More

Thaçi: Ka ardhur koha t’i lëmë prapa armiqësitë dhe të bëjmë marrëveshje me Serbinë

20/02/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në konferencën me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, e organizuar nga Instituti Kërkimor ... Read More